Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 19.02.21] | Wiadomości | CrypS.

Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 19.02.21]

Konrad Juszczyk
Podsumowanie Dnia, czyli najważniejsze newsy z branży kryptowalut z dnia 19.02.2021
  • Kryptowaluta od Akona zakończyła etap pilotażowy w Kenii

Projekt kryptograficzny Akoin (AKN) opracowany przez senegalsko-amerykańskiego piosenkarza Akona zakończył pilotażowy etap wdrażania. Akon City mające wykorzystywać kryptowalutę jako bazową walutę, dostało 6 miliardów na budowę i zaczynają jeszcze w tym roku.

  • Kapitalizacja rynkowa Bitcoina przekracza 1 bilion dolarów

Kapitalizacja rynkowa Bitcoina osiągnąła nowy rekord wszechczasów w wysokości 1 biliona dolarów, przy cenie około 53,700 USD.

  • Cena BNB rośnie o ponad 50% w ciągu 24h

Natywny token największej giełdy na świecie Binance wzrósł o 54% i kosztuje obecnie około 290 USD. Tym sposobem wskoczył na 3 miejsce największych kryptowalut pod względem kapitalizacji rynkowej.

  • Gene Simmons z Kiss zainwestował 300,000 USD w ADA

Basista Kiss, Gene Simmons, ponownie pochwalił się na Twitterze, swoimi nowymi nabytkami kryptograficznymi twierdząc, że teraz zainwestował w Cardano (ADA).

  • Sushiswap otrzymuje nazwę domeny „Sushi.com”

W dzisiejszym tweecie fundusz inwestycyjny kryptowalut Future Fund ogłosił, że nabył nazwę domeny „sushi.com” w imieniu platformy DeFi Sushiswap. Zespół „nie może uwierzyć”, że przejął tę gorącą własność cyfrową i twierdzi, że prezent przyszedł w odpowiednim czasie. Wskaźniki SEO głównego protokołu zdecentralizowanych finansów (DeFi) właśnie wzrosły.

  • OFAC nakłada karę na BitPay za zabronione transakcje

Amerykańskie Biuro ds. Kontroli Aktywów Zagranicznych (OFAC) działające w ramach Departamentu Skarbu nałożyło 507,375 USD kary na firmę BitPay, która świadczy usługi w zakresie kryptowalutowych płatności.

  • Portugalczycy będą mogli opłacać rachunki przy pomocy BTC

Portugalski dostawca energii elektrycznej Luzboa planuje dodać obsługę płatności Bitcoin dla 5000 klientów. Prezes firmy Pedro Morais Leitao powiedział, że wie o zmienności aktywów cyfrowych, ale jest gotów podjąć pewne ryzyko, aby skorzystać z nowych środków płatniczych. Aby uniknąć ryzyka związanego ze zmiennością, firma planuje zamienić bitcoiny na euro natychmiast po ich otrzymaniu.

  • W Szwajcarskim kantonie Zug podatki opłacisz w kryptowalutach

Mieszkańcy kantonu Zug, jednego z 26 kantonów w Szwajcarii, od tego tygodnia będą mogli używać Bitcoina i Ethereum do płacenia podatków. Taka możliwość pojawiła się zaledwie kilka miesięcy po tym, jak kanton nawiązał współpracę z Bitcoin Suisse.

  • Bloomberg nazwał Robinhood największym posiadaczem Dogecoin

Platforma Robinhood może posiadać portfel, w którym skoncentrowane jest 28% emisji kryptowaluty Dogecoin. Bloomberg napisał o tym w artykule, a analitycy zwrócili uwagę, że czas powstania adresu i powiązanych z nim portfeli zbiega się w czasie z początkiem wsparcia Dogecoina na Robinhood. Jeden użytkownik Reddita doszedł do podobnych wniosków . Założenie, że adres należy do Robinhood, poparł również założyciel Tesli i SpaceX Elon Musk.

Podsumowanie Dnia, czyli najważniejsze newsy z branży kryptowalut z dnia 19.02.2021
reklama
reklama