Kryptowaluta od Akona zakończyła etap pilotażowy w Kenii | Wiadomości | CrypS.

Kryptowaluta od Akona zakończyła etap pilotażowy w Kenii

Konrad Juszczyk
AKN Kryptowaluty

Projekt kryptograficzny Akoin (AKN) opracowany przez senegalsko-amerykańskiego piosenkarza zakończył pilotażowy etap wdrażania swojej kryptowaluty w kompleksie Mwale Medical and Technology City (MMTC) w Kenii. 

Program pilotażowy Akoina (AKN)

Faza testowa kryptowaluty od piosenkarza została uruchomiona w listopadzie 2020 roku, w czasie notowania AKN na giełdzie kryptowalut Bittrex. Nowo wybudowane miasto skupione wokół najnowocześniejszego kompleksu medyczno-technologicznego (MMTC) w Kenii było idealnym „poligonem doświadczalnym” dla cyfrowej waluty, zanim stanie się oficjalną walutą Akon City, które powstaje w Senegalu.

Podczas etapu pilotażowego mieszkańcy mogli płacić i otrzymywać płatności za pomocą Akoina, a także błyskawicznie doładowywać telefony komórkowe i korzystać z wielu innych usług.

Właściwości Akoina
Właściwości Akoina – Źródło: https://www.akoin.io/

Po sukcesie pilota Akoin stało się gotowe do pełnego wdrożenia w kompleksie o wartości 2 miliardów dolarów jeszcze w lipcu. Komentując sukces programu pilotażowego, prezes i współzałożyciel firmy Akoin Jon Karas ujawnił, że jego wdrożenie zostało przyjęte z „wielkim entuzjazmem”.

Po pełnym wdrożeniu AKN będzie podobno dostępne wśród 5000 pracowników szpitali, 2000 sprzedawców i ponad 35,000 mieszkańców MMTC. To pierwszy krok w kierunku ambicji zwiększonego wykorzystania kryptowaluty w całej Afryce i potencjalnie w pozostałej części świata.

We wspólnym oświadczeniu Akon i Julius Mwale powiedzieli – Uważamy, że platforma może poczynić poważne postępy, wprowadzając miliony ludzi do formalnej gospodarki, co jest krytycznym krokiem dla wzrostu gospodarczego.

W sumie zespół Akoin szacuje, że ponad 5 milionów transakcji miesięcznie będzie pochodzić z obiektu wykorzystującego token AKN. Zespół projektu twierdzi, że Akoin będzie wyłączną walutą cyfrową obiektu do 2022 roku, przetwarzając transakcje od 1,7 do 2 miliardów dolarów na rok. W ramach projektu zespół Akoin wypuszcza fizyczną kartę podłączoną do portfela AKN, która pozwoli użytkownikom na dokonywanie transakcji na 40 milionach globalnych platform handlowych.

Kryptowalutowe miasto Akona

Jak wiadomo pomysł popularnego muzyka Akona na stworzenie własnego miasta zasilanego kryptowalutą w Afryce był w planach od dłuższego czasu, jednak działania artysty pokazują, że wprowadzenie tych pomysłów w życie nie jest tylko mrzonką.

Akon City oficjalnie powstało w poniedziałek 13 stycznia 2020 roku, ponieważ prezydent Senegalu, Macky Sall wręczył raperowi 2000 akrów ziemi. Pod koniec 2020 roku amerykańska firma inżynieryjna KE International przyznała piosenkarzowi i przedsiębiorcy Akonowi kontrakt o wartości 6 miliardów dolarów na budowę kryptowalutowego miasta w Senegalu.

Budowa Akon City, gdzie Akoin ma być główną walutą, rozpocznie się jeszcze w tym roku, a jej zakończenie planowane jest na 2030 rok. Oczekuje się, że pierwsza faza rozwoju Akon City zostanie zakończona do końca 2023 roku. Pod koniec tego etapu kompleks będzie obejmował centrum handlowe, rezydencje, hotele, komisariat policji, szkołę, składowisko odpadów, elektrownię słoneczną, zakład i kampus szpitala.

Wizualizacja futurystycznego miasta Akon City
Wizualizacja futurystycznego miasta Akon City
AKN
reklama
reklama