W Szwajcarskim kantonie Zug podatki opłacisz w kryptowalutach | Wiadomości | CrypS.

W Szwajcarskim kantonie Zug podatki opłacisz w kryptowalutach

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
szwajcaria kryptowaluty

Mieszkańcy kantonu Zug, jednego z 26 kantonów w Szwajcarii, od tego tygodnia będą mogli używać Bitcoina i Ethereum do płacenia podatków. Taka możliwość pojawiła się zaledwie kilka miesięcy po tym, jak kanton nawiązał współpracę z Bitcoin Suisse.

O partnerstwie między dwiema stronami informowaliśmy już we wrześniu 2020 roku. W tym czasie kryptowalutowy broker Bitcoin Suisse zgodził się na konwersję BTC i ETH na franki szwajcarskie, aby uniknąć strat spowodowanych zmiennością cen.

Inicjatywa weszła oficjalnie w życie na początku tego tygodnia, o czym Bitcoin Suisse poinformował na swoim koncie na Twitterze.

Broker wyjaśnił, że mieszkańcy, którzy chcieliby płacić podatki za pomoca cyfrowych walut, po otrzymaniu faktury podatkowej, muszą powiadomić o tym władze. Następnie otrzymają oni instrukcję na adres email. Aby zrealizować płatność wystarczy, że zeskanują dostarczony kod QR. Cały proces kończy się, gdy podatnicy otrzymają e-mail z potwierdzeniem.

Bitcoin Suisse opisał ten kamień milowy jako “krok naprzód dla adopcji kryptowalut”. Organizacja z siedzibą w Szwajcarii podkreśliła również, że jest to “kolejny znak innowacji w Blockchain Nation CH!”.

Umożliwienie obywatelom płacenia podatków za pomocą kryptowalut nie jest pierwszą inicjatywą testowaną przez Zug. Jeszcze w 2016 roku kanton rozpoczął przyjmowanie płatności w BTC za szereg usług miejskich, w tym za usługi komunalne.

szwajcaria kryptowalutyreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.