W Szwajcarskim kantonie Zug podatki opłacisz w kryptowalutach | Wiadomości | CrypS.

W Szwajcarskim kantonie Zug podatki opłacisz w kryptowalutach

Zerelik Maciej
szwajcaria kryptowaluty

Mieszkańcy kantonu Zug, jednego z 26 kantonów w Szwajcarii, od tego tygodnia będą mogli używać Bitcoina i Ethereum do płacenia podatków. Taka możliwość pojawiła się zaledwie kilka miesięcy po tym, jak kanton nawiązał współpracę z Bitcoin Suisse.

O partnerstwie między dwiema stronami informowaliśmy już we wrześniu 2020 roku. W tym czasie kryptowalutowy broker Bitcoin Suisse zgodził się na konwersję BTC i ETH na franki szwajcarskie, aby uniknąć strat spowodowanych zmiennością cen.

Inicjatywa weszła oficjalnie w życie na początku tego tygodnia, o czym Bitcoin Suisse poinformował na swoim koncie na Twitterze.

Broker wyjaśnił, że mieszkańcy, którzy chcieliby płacić podatki za pomoca cyfrowych walut, po otrzymaniu faktury podatkowej, muszą powiadomić o tym władze. Następnie otrzymają oni instrukcję na adres email. Aby zrealizować płatność wystarczy, że zeskanują dostarczony kod QR. Cały proces kończy się, gdy podatnicy otrzymają e-mail z potwierdzeniem.

Bitcoin Suisse opisał ten kamień milowy jako „krok naprzód dla adopcji kryptowalut”. Organizacja z siedzibą w Szwajcarii podkreśliła również, że jest to „kolejny znak innowacji w Blockchain Nation CH!”.

Umożliwienie obywatelom płacenia podatków za pomocą kryptowalut nie jest pierwszą inicjatywą testowaną przez Zug. Jeszcze w 2016 roku kanton rozpoczął przyjmowanie płatności w BTC za szereg usług miejskich, w tym za usługi komunalne.

szwajcaria kryptowaluty
reklama
reklama