Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 18.11] | Wiadomości | CrypS.

Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 18.11]

Redaktor: Albert Czajkowski
Podsumowanie dnia w krypto na Cryps z 18.11
  • Airbnb rozważa wprowadzenie płatności kryptowalutowych

Zgodnie z prospektem złożonym w amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), Airbnb wykazało zainteresowanie przyjęcia nowych technologii blockchain, w tym kryptowalut. Amerykańska platforma oferująca wynajem nieruchomości online jest otwarta na rozważanie technologii takich jak rozproszony rejestr, sztuczna inteligencja oraz rzeczywistość rozszerzona.

  • Bitstamp wzywa na świadków Citibank i Bank of America

Giełda kryptowalut Bitstamp złożyła w nowojorskim sądzie wniosek o wezwanie dwóch bankowych gigantów, Citibnk i Bank of America, do stawienia się w związku z prawnym sporem pomiędzy giełdą i jej partnerem przetwarzającym płatności. Zdaniem Bitstamp, spółka CNG Processing utrudnia proces wypłaty środków i wpływa negatywnie na działania giełdy. CNG miało otworzyć rachunki w Citibank i Bank of America, stąd też związek obu banków z tą sprawą.

  • Bithumb uruchamia program Bug Bounty

Giełda kryptowalut Bithumb Global we współpracy ze SlowMist Zone, uruchamia program Bug Bounty. Będzie on polegać na nagradzaniu osób, które poinformują o lukach lub błędach w zabezpieczeniach firmy. W zamian doręczyciele informacji otrzymają nagrodę pieniężną nawet do 10,000 USDT.

  • Problemy z łącznością giełdy Kraken

Jedna z najstarszych na rynku giełd kryptowalutowych poinformowała o problemach, jakich ostatnio doświadczyli jego użytkownicy. Klienci giełdy Kraken mieli trudności w połączeniu się ze stroną internetową platformy. Problemy dotyczyły również aplikacji na urządzenia mobilne. Według firmy jest to wynik wyjątkowo dużego ruchu na platformie transakcyjnej.

  • Członek kryptowalutowego schematu Ponziego i jego nieudana ucieczka

Według doniesień, Matthew Piercey w ramach piramidy oszukał inwestorów na 35 mln dolarów. W poniedziałek FBI zdecydowało się na aresztowanie 44-latka. Podobno uciekł on ze swojego domu w Kalifornii, za pomocą ciężarówki. Następnie porzucił pojazd na skraju jeziora Shasta. Używając podwodnego skutera, pływał pod zimną wodą największego zbiornika w Kalifornii przez prawie pół godziny. Po wynurzeniu się na powierzchnie został aresztowany i teraz stanie przed sądem w związku z kryptowalutowym przestępstwem.

  • Singapurska krypto giełda Huobi rozważa przejęcie bitFlayera i Bithumba

Giełda Huobi bada możliwość zakupu dwóch głównych platform handlowych: Bithumb i bitFlyer. Bithumb waha się od 430 milionów do 600 milionów dolarów, a BitFlyer, szacuje się na 500 milionów dolarów. Huobi zdaje sobie sprawę z zagrożeń związanych z uzależnieniem od rynku chińskiego, dlatego bardzo pilna jest ekspansja na rynki zagraniczne. Giełda Binance chciała kupić Bithumb za 400 milionów dolarów, jednak sprzedawca był zainteresowany ofertą Huobi za 500 milionów dolarów.

  • BitMEX w obliczu kolejnego pozwu o manipulacje rynkiem i pranie brudnych pieniędzy

Mieszkaniec Bukaresztu oskarżył giełdę instrumentów pochodnych kryptowaluty o manipulacje na rynku i pranie pieniędzy. Nowy 197-stronicowy dokument zarzuca oskarżonym, że zignorowali wymagania KYC i AML. Giełda BitMEX i jego założyciele rzekomo prowadzili działania, które generowały „miliardy dolarów nielegalnego dochodu”. Amerykańska komisja handlu kontraktami terminowymi na towary (CFTC) złożyła pozew przeciwko BitMEX i jego właścicielom. Podobnie zrobił Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych (DoJ), który oskarżył kierownictwo platformy handlowej o naruszenie ustawy o tajemnicy bankowej.

  • Kapitalizacja Bitcoin znowu na poziomie 340 miliardów dolarów

W nocy ze środy 18 listopada notowania bitcoinów nadal rosły, osiągając w tym roku rekordowy poziom 18 483 USD. Kapitalizacja rynkowa osiągnęła rekordowy poziom 341,95 miliarda USD. Poprzedni rekord kapitalizacji w wysokości 325 miliardów dolarów został ustanowiony 17 grudnia 2017 roku. Na początku tego tygodnia analityk z Bloomberg Mike McGlone powiedział, że po tym, jak Bitcoin przekroczy granicę 20000 USD, jego kapitalizacja osiągnie 1 bilion USD.

Podsumowanie dnia w krypto na Cryps z 18.11reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.