Bitstamp wzywa na świadków Citibank i Bank of America | Wiadomości | CrypS.

Bitstamp wzywa na świadków Citibank i Bank of America

Mariusz Przepiórka
prawnicy zwracają się sądu ws ico status network

Giełda kryptowalut Bitstamp złożyła w nowojorskim sądzie wniosek o wezwanie dwóch bankowych gigantów, Citibnk i Bank of America, do stawienia się w związku z prawnym sporem pomiędzy giełdą i jej partnerem przetwarzającym płatności.

Według doniesień portalu The Block, Bitstamp nawiązał współpracę z firmą CNG Processing w zakresie ułatwienia krajowych i międzynarodowych transferów płatniczych. Giełda jednak oskarża duńską spółkę o naruszenie warunków umowy i utrudnianie procesu wypłaty środków. Zdaniem Bitstamp, spółka CNG opóźniła otwarcie rachunków bankowych w Stanach Zjednoczonych i dodatkowo nakłada ograniczenia w wysokości wpłat i wypłat. CNG miała otworzyć rachunki w Citibank i Bank of America, stąd też związek obu banków z tą sprawą.

Miliony na szali

Giełda kryptowalutowa rozwiązała już swą umowę z firmą przetwarzającą płatności. Obecnie Bitstamp domaga się zwrotu zabezpieczenia w wysokości 1,7 mln USD oraz depozytów klientów w wysokości 1 mln USD. Z dokumentów złożonych w sądzie wynika, że CNG odmawia zwrotu środków zasłaniając się tym, że wspomniane banki zamroziły jej rachunki bankowe. Według wniosku, duńska spółka nie przedstawiła jednak żadnych dokumentów potwierdzających jej twierdzenia.

Bitstamp podkreśla również, że sprawdzenie wiarygodności i prawdziwości stanowiska CNG w odniesieniu do rachunków bankowych w Citibank i Bank of America jest kluczowe w sporze pomiędzy CNG i Bitstamp, jaki toczy się również przed duńskimi sądami. Tymczasem wielu klientów giełdy Bitstamp od kilku tygodni boryka się z problemami w zakresie wypłaty środków. Giełda potwierdza, że to właśnie wynik jej niezbyt dobrych relacji z firmą przetwarzającą płatności. W jednym z komunikatów zamieszczonych na Twitterze Bitstamp wskazuje, że sprawa wiąże się z byłym partnerem spółki, z którym ponad rok temu zerwano umowę. Giełda odmawia też udzielenia szczegółowych wyjaśnień z uwagi na toczące się postępowania sądowe.

prawnicy zwracają się sądu ws ico status networkreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.