Airbnb rozważa wprowadzenie płatności kryptowalutowych | Wiadomości | CrypS.

Airbnb rozważa wprowadzenie płatności kryptowalutowych

Konrad Juszczyk
airbnb zainteresowany płatnościami kryptowalutowymi i blockchainem

Zgodnie z prospektem złożonym w amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), Airbnb wykazało zainteresowanie przyjęcia nowych technologii blockchain, w tym kryptowalut.

Amerykańska platforma oferująca wynajem nieruchomości online jest otwarta na rozważanie technologii takich jak rozproszony rejestr, sztuczna inteligencja oraz rzeczywistość rozszerzona. W przeszłości Airbnb mówiło, że nie planuje traktować bitcoinów, ani żadnej kryptowaluty jako sposobu płatności. Jak widać firmy ewoluują wraz z rozwojem branży kryptowalut. Firma planuje zebrać około 3 miliardów dolarów w ramach pierwszej oferty publicznej.

Airbnb wspomniał, że platforma mocno ucierpiała na skutek pandemii koronawirusa, ponieważ firma odnotowała gwałtowny spadek przychodów. Mimo wszystko udało się w tym roku sprzedać około 17,9 mld USD rezerwacji brutto, co oznacza spadek o 39% w porównaniu z tym samym okresem w 2019 roku. Wiązało się to z radykalnym obniżeniem kosztów i zwolnieniem ponad 25% wszystkich pracowników (prawie 1900 pracowników).

„Na początku 2020 roku, Gdy COVID-19 zakłócił podróżowanie po świecie, działalność Airbnb znacznie się pogorszyła. Jednak w ciągu dwóch miesięcy model biznesowy zaczął się odbijać, nawet przy ograniczonych podróżach międzynarodowych, co dowodzi jego odporności”

Globalne przyjęcie kryptowalut

W ostatnich latach wiele międzynarodowych firm zaczęło akceptować kryptowaluty. Pandemia koronawirusa zwiększyła tempo adopcji walut cyfrowych. Dobrym przykładem jest gigant finansowy PayPal, który wszedł mocno w branże i umożliwił części użytkowników na płatności kryptowalutowe. Chociaż Airbnb krytycznie odnosiło się do aktywów kryptograficznych w ostatnich latach, najnowsze zgłoszenie pokazuje, że platforma do wynajmu nieruchomości mogła zmienić zdanie w tej kwestii.

Niektóre zdecentralizowane projekty były skierowane do Airbnb, ale żaden z nich nie odniósł sukcesu w ostatnich latach. Akceptacja krypto płatności przez Airbnb może spowodować duży szum na rynku kryptowalut. Z pewnością przyczyni się to do gwałtownych ruchów niektórych aktywów.

airbnb zainteresowany płatnościami kryptowalutowymi i blockchainem
reklama
reklama