Bithumb uruchamia program Bug Bounty | Wiadomości | CrypS.

Bithumb uruchamia program Bug Bounty

Michał Misiura
bithumb global

Giełda kryptowalut Bithumb Global poinformowała o nawiązaniu współpracy ze SlowMist Zone – firmą specjalizującą się w bezpieczeństwie ekosystemu blockchain. Jej celem będzie uruchomienie programu Bug Bounty. 

Prowadzone przez wiele giełd kryptowalut, programy Bug Bounty polegają na nagradzaniu osób, które poinformują o lukach bądź błędach w zabezpieczeniach. W zamian za pomoc otrzymują nagrody pieniężne. Maksymalna kwota na jaką mogą liczyć w programie koreańskiej giełdy Bithumb to 10 000 USDT.

Aby wziąć udział w tym programie i zgłosić lukę, informator musi odwiedzić witrynę SlowMist Zone i przesłać informacje o zagrożeniach. Następnie przeanalizuje je zespół ds. bezpieczeństwa firmy.

Etapy zgłoszenia

Po wypełnieniu formularza, nadchodzi drugi etap, którym jest przetwarzanie zgłoszenia. Trwa ono do jednego dnia roboczego, a po jego zakończeniu informacja uzyskuje status „do przeglądu”. Wtedy zespół SlowMist ocenia problem i kontaktuje się z działem technicznym giełdy Bithumb. Ostatnim, trzecim krokiem, jest „Etap raportowania”. Podczas niego dział biznesowy Bithumb Global naprawia wskazany problem i następnie aktualizuje status online po usunięciu zagrożnia.

Czas naprawy krytycznych błędów to 24 godziny od zgłoszenia, wyeliminowanie problemów średniego ryzyka zajmuje do 3 dni, zaś usuwanie drobnych błędów pochłania do tygodnia czasu.

Po usunięciu luki zespół Bithumb kontaktuje się ze zgłaszającym z pytaniem czy jego zdaniem błędy zostały naprawiano. Po tym etapie przychodzi czas na nagrodę.

Ile można zarobić w programie Bug Bounty giełdy Bithumb Global?

Odpowiedź brzmi: od 10 do 10 000 dolarów, wypłaconych w stablecoinie USDT. Giełda podzieliła zagrożenia oraz widełki nagród na 4 kategorie:

  • drobne błędy – nagroda 10 do 100 USDT,
  • średnie zagrożenie – nagroda 100 do 300 USDT,
  • poważne zagrożenia – nagroda 300 do 2500 USDT,
  • krytyczne luki w zabezpieczeniach – nagroda 2500 do 10 000 USDT.
bithumb globalreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.