Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 18.05.21] | Wiadomości | CrypS.

Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 18.05.21]

Konrad Juszczyk
Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 18.05.21]
 • Inwestorzy mylą Ethereum z akcjami producenta mebli
  Akcje firmy meblarskiej Ethan Allen nigdy nie cieszyły się tak dużą popularnością. Od Ethereum dzieli je wszystko, począwszy od stażu na rynku, który w przypadku spółki wynosi 89 lat. To co łączy oba aktywa to skrót ETH.
 • Ofiary ataków ransomware zapłaciły co najmniej 81 mln USD
  Z raportu firmy Chainalysis, zajmującej się analizą blockchain, wynika, że do tej pory w 2021 roku adresy związane z atakami ransomware przyniosły hakerom aż 81 mln USD zysku. Firma podkreśliła, że kwotę 81 mln USD należy na razie traktować jako dolną granicę.
 • FinNexus traci 7,6 miliona dolarów
  FinNexus jest ostatnią ofiarą exploita, dzięki któremu hackerzy wykradli prawie 8 milionów dolarów. Zdecentralizowana platforma zgłosiła atak na swoim Twitterze, nazywając to zdarzenie hackiem inteligentnego kontraktu. Eksperci branżowi jednak odrzucili to twierdzenie, sugerując, że był to skradziony klucz prywatny do konta administratora.
 • Tureckie służby celne skonfiskowały 501 koparek ASIC
  Tureckie służby celne zablokowały nielegalny przemyt sprzętu do wydobywania bitcoinów. Według doniesień medialnych, to największa liczba przechwyconych urządzeń tego typu w Turcji. Po uzyskaniu informacji o możliwym przemycie tureckie służby celne i wywiadowcze dokonały nalotu na magazyn znajdujący się w miejscowości Karabağlar, gdzie ujawniono 501 koparek ASIC w szczelnie zapakowanych kartonach.
 • Sony publikuje patent opisujący platformę zakładów eSport
  Sony Interactive Entertainment planuje uruchomić platformę, na której widzowie będą mogli obstawiać zakłady na żywo w wydarzeniach eSportowych przy użyciu walut fiat, bitcoina, cyfrowych aktywów lub przedmiotów w grze, zgodnie z niedawno opublikowanym patentem.
 • Ruszyła ostatnia faza uruchamiania głównej sieci Polkadot
  Polkadot wszedł w ostatnią fazę uruchomienia sieci głównej. Poinformował o tym założyciel projektu Gavin Wood.
 • Uruchomiono stokenizowaną platformę do handlu nieruchomościami
  Oficjalnie uruchomiono Smartlands, platformę do tokenizacji i handlu nieruchomościami. Smartlands korzysta z łańcucha bloków Smarltands Network, który jest oparty na protokole Stellar. Podczas opracowywania projektu zespół wziął pod uwagę wymagania europejskich organów nadzoru finansowego. Inwestorzy płacą 5% prowizji przy tokenizacji aktywów na platformie Smartlands i 1% przy sprzedaży tokenów. Sieć rozdziela również te fundusze między uprawnionych posiadaczy SLT.
Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 18.05.21]
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.