Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 17.11] | Wiadomości | CrypS.

Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 17.11]

Konrad Juszczyk
podsumowanie dnia w krypto cryps z 17.11.2020
 • Bitcoin ostro w górę – poziom 17,000 USD pokonany 

Ważny dla dalszych wzrostów dla bitcoina poziom oporu 17 000 dolarów został pokonany. Obecna kapitalizacja Bitcoin wynosi 315,4 miliarda dolarów, a indeks dominacji to 64,1%. Pomimo faktu, że ten moment był bardzo ważny w branży krypto, jedna z największych giełd Coinbase uniemożliwiła użytkownikom wejście na ich platformę. Strona internetowa w momencie wejścia na nowy szczyt była niedostępna. Nie jest to pierwsza zanotowana sytuacja. W marcu tego roku podczas halvingu giełda również została wyłączona. Tak samo w momencie, gdy pandemia COVID błyskawicznie obniżyła kurs BTC o 20%.

 • Promotor BitConnect stanie przed sądem 

Oskarżony John Bigatton, były szef australijskiej społeczności BitCoinnect może zapłacić setki tysięcy dolarów kary, a w najmniej optymistycznym wariancie spędzić kilkadziesiąt lat w więzieniu. Zdaniem śledczych kryptowalutowa piramida finansowa mogła osiągnąć kapitalizację rynkową rzędu ponad 2,5 mld USD. Bigatton organizował konferencje i wydarzenia, na których promował scam.

 • SkyBridge Capital i ich plany odnośnie inwestycji w BTC

Firma inwestycyjna SkyBridge Capital z siedzibą w Nowym Jorku zamierza inwestować w kryptowaluty. Złożyła już odpowiednie wnioski, które zapewnią jej dostęp do aktywów cyfrowych. Zgodnie z dokumentem firma stara się mieć dostęp do wszystkich form „aktywów cyfrowych” – nawet tych najbardziej ryzykownych. Wejście dużych firm inwestycyjnych na rynek Bitcoin jest jedną ze składowych, które mogą pomóc bitcoinowi wejść na nowe szczyty.

 • Twitter zatrudnia znanego hakera jako szefa ds. bezpieczeństwa

W lipcu miał miejsce hack na Twittera, gdzie naruszone zostały konta m.in. Joe Bidena, Apple, Elona Muska. Ucierpiała reputacja platformy. Twitter zapewnił, że chce unikać podobnych sytuacji w przyszłości. Do zespołu firmy dołączył słynny haker Peiter Zatko, a.k.a. „Mudge”, który będzie pełnił rolę szefa ds. bezpieczeństwa.

 • Origin Dollar (OUSD) zhakowany na 7 milionów dolarów

Współzałożyciel Origin Protocol, Matthew Liu potwierdził w poniedziałek wieczorem atak na skarbiec Origin Dollar (OUSD). Łącznie zostało ukradzionych 7 milionów dolarów w ETH i DAI, z czego 1 milion dolarów należał do pracowników i samego założyciela. W wyniku włamania kurs Origin Dollar spadł z 1 do 0,54 dolara, a w chwili pisania artykułu wynosi on 0,14 dolara.

 • Kryptowaluty przetrwaja potencjalną bańkę finansową 

Changpeng Zhao, dyrektor generalny największej na świecie giełdy kryptowalut Binance, powiedział, że zdecentralizowane finanse zostaną utrzymane, mimo że wiele projektów DeFi wykazuje oznaki bańki.  Branża DeFi ma duży potencjał wzrostu, zauważając, że DeFi nadal pozostaje popularne wśród trwającego rajdu Bitcoin. Kierownik podkreślił również, że początkowe oferty monet, czyli ICO, były określane jako bańka w 2017 roku, ale wiele projektów zrodzonych z ICO w tym Binance nadal radzi sobie dobrze. Zhao twierdził również, że kryptowaluty, takie jak Bitcoin, są najlepszą formą pieniądza, nazywając je pieniędzmi wolności dla milionów ludzi na całym świecie.

 • Nowe karty debetowe w Europie zatwierdzone przez UnionPay International

Karta od Amon ma na celu wspieranie przyjęcie kryptowalut. Ma umożliwiać bezproblemowe wydawanie euro i funtów. Podłączona do portfela będzie miała możliwość obsługi aż 8 kryptowalut, w tym Bitcoin, Ethereum i Litecoin. Społeczność Amon będzie miała możliwość głosowania nad aktywami cyfrowymi, które chcieliby posiadać. Kierownictwo firmy mówi, że zdecydowało się na użycie UnionPay zamiast Visa lub Mastercard, ponieważ pozwoli to firmie osiągnąć znacznie szybszą globalną ekspansję.

 • Moskiewski sąd odzyskał prawie 100 milionów rubli za nielegalne wydobycie

Firma „Electroset” z regionu moskiewskiego udowodniła w sądzie fakt kradzieży energii elektrycznej przez firmę ICT na potrzeby wydobycia. Z akt sprawy wynika, że ​​sprzęt górniczy był podłączony do sieci bez umowy, a za zużycie energii nie płacono. Wielkość szkód obliczono na podstawie maksymalnej przepustowości kabla oraz czasu trwania okresu nielegalnego zużycia energii elektrycznej, która wyniosła 98,8 mln rubli (około 5 000 000 zł).

 • Ledger dodał możliwość pasywnego zarabiania na stablecoinach

Producent portfeli sprzętowych Ledger ogłosił współpracę z platformą DeFi Compound w celu uruchomienia nowej funkcji pożyczkowej. Właściciele portfeli będą mogli udostępniać swoje USDT, USDC i DAI w zamian za odsetki. Pożyczając stablecoiny, możesz zwiększyć swoje aktywa bez narażania ich na ryzyko nieodłącznie związane z kryptowalutami

 • Huobi planuje kupić Bithumb i BitFlyer

Giełda kryptowalut Huobi bada możliwość zakupu dwóch głównych platform handlowych: południowokoreańskiego Bithumb i japońskiego bitFlyer. BitFlyer, z 2,5 milionami użytkowników, szacuje się na 500 milionów dolarów. Bithumb waha się od 430 milionów do 600 milionów dolarów. Huobi zdaje sobie sprawę z zagrożeń związanych z uzależnieniem od rynku chińskiego, dlatego bardzo pilna jest ekspansja na rynki zagraniczne. Giełda Binance chce kupić Bithumb za 400 milionów dolarów, jednak sprzedawca był zainteresowany ofertą Huobi za 500 milionów dolarów.

 • Haker zwraca 95,000 dolarów z ataku DeFi w którym ukradł ponad 6 milionów dolarów

Haker, który ukradł 6 milionów dolarów w ataku na Value DeFi, zwrócił część środków po skargach użytkowników, które pozostawili w komentarzach do transakcji. Jedna z ofiar powiedziała, że ​​pracuje jako pielęgniarka i z powodu włamania straciła wszystkie oszczędności. Haker zwrócił jej 50 000 DAI, wskazując w komentarzu, że z powodu „braku wiedzy i ostrożności ludzi, wcześniej czy później te pieniądze nadal zostaną utracone”. Cracker przekazał kolejne 45,000 DAI studentowi, który powiedział, że stracił 200,000 dolarów. Twórcy protokołu Value DeFi zasugerowali, że haker zatrzyma monety o wartości 1 miliona dolarów jako nagrodę za odkrytą lukę, a resztę zwróci. Jednak zignorował tą propozycję.

podsumowanie dnia w krypto cryps z 17.11.2020reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.