SkyBridge i planowana inwestycja w BTC | Wiadomości | CrypS.

SkyBridge i planowana inwestycja w BTC

Redaktor: Albert Czajkowski
skybridge capital planuje zainwestować aktywa w krypto

Firma inwestycyjna SkyBridge Capital z siedzibą w Nowym Jorku zamierza inwestować w kryptowaluty. Złożyła już odpowiednie wnioski, które zapewnią jej dostęp do aktywów cyfrowych.

SkyBridge Capital został założony w 2005 roku przez Anthonyego Scaramucciego. Firma obejmuje SkyBridge G II Fund LLC oraz Skybridge Multi-Adviser Hedge Fund Portfolios LLC. Wielkość aktywów, którymi zarządza firma, szacowana jest na 9,2 miliarda USD.

Złożyli oni wniosek do Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Pozytywne rozpatrzenie umożliwi firmie inwestycyjnej włożenie środków w rynek kryptowalut lub w firmy wspierające ekosystem aktywów cyfrowych.

Jaki plany ma firma?

Obecnie można spekulować, w co zainwestuje firma, jednak użytkownik Twittera #kerooke zwrócił uwagę na apel SkyBridge do regulatora. Było w nim zapisane, że mogą oni inwestować w różnego rodzaju kryptowaluty poza Bitcoinem i utrzymywać długie lub krótkie pozycje w tych aktywach. SkyBridge nie ma żadnych ograniczeń co do kapitalizacji rynkowej czy cech technologicznych firm. Zgodnie z dokumentem  firma stara się mieć dostęp do wszystkich form „aktywów cyfrowych” – nawet tych najbardziej ryzykownych.

Wejście dużych firm inwestycyjnych na rynek Bitcoin jest jedną ze składowych, które mogą pomóc kryptowalucie wejść na nowe szczyty. Według wielu ekspertów przekroczenie poziomu 1 miliarda dolarów kapitalizacji rynkowej BTC może sprawić, że cyfrowa waluta poszybuje na poziom 100,000 dolarów i wyżej. Ruch SkyBridge Capital jest istotny dla dalszych losów bitcoina. Może być on nawet zachętą dla pozostałych firm, aby wchodzić na rynek.

skybridge capital planuje zainwestować aktywa w kryptoreklama

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.