Bitcoin ostro w górę - problemy techniczne Coinbase | Wiadomości | CrypS.

Bitcoin ostro w górę – problemy techniczne Coinbase

Mariusz Przepiórka
Coinbase - Interface - Tablet

Doniesienia społeczności kryptowalutowej wskazują, że strona internetowa giełdy Coinbase była niedostępna w momencie, gdy bitcoin notował wzrost wartości do poziomu nieosiąganego od trzech lat.

Tym razem popularna kryptowaluta zbliżała się do wartości 17 tys. USD. Użytkownicy strony Coinbase próbowali logować się na swoje konta, jednak otrzymywali komunikat, że strona jest “czasowo niedostępna”.

Zgodnie z komunikatem giełdy, strona internetowa i aplikacja mobilna były niedostępne w poniedziałek. Giełda zapewniała, że uważnie analizuje przyczyny tego zdarzenia. Dla amerykańskiej giełdy z siedzibą w San Francisco to kolejna tego typu wpadka. O jednej z nich pisaliśmy pod koniec ubiegłego miesiąca. Wtedy również problemy techniczne zbiegły się ze wzrostem wartości bitcoina.

Najpoważniejszy tego typu incydent na giełdzie Coinbase zanotowaliśmy w marcu, kiedy to społeczność kryptowalutowa przygotowywała się do halvingu BTC. Wtedy także doszło do wyłączenia giełdy. Dodatkowo użytkownicy nie mieli dostępu do swych rachunków w chwili, gdy pandemia koronawirusa błyskawicznie obniżyła wartość bitcoina o 20% w ciągu niespełna godziny.

Coinbase - Interface - Tablet
reklama
reklama