Bitcoin ostro w górę - problemy techniczne Coinbase | Wiadomości | CrypS.

Bitcoin ostro w górę – problemy techniczne Coinbase

Mariusz Przepiórka
Coinbase - Interface - Tablet

Doniesienia społeczności kryptowalutowej wskazują, że strona internetowa giełdy Coinbase była niedostępna w momencie, gdy bitcoin notował wzrost wartości do poziomu nieosiąganego od trzech lat.

Tym razem popularna kryptowaluta zbliżała się do wartości 17 tys. USD. Użytkownicy strony Coinbase próbowali logować się na swoje konta, jednak otrzymywali komunikat, że strona jest “czasowo niedostępna”.

Zgodnie z komunikatem giełdy, strona internetowa i aplikacja mobilna były niedostępne w poniedziałek. Giełda zapewniała, że uważnie analizuje przyczyny tego zdarzenia. Dla amerykańskiej giełdy z siedzibą w San Francisco to kolejna tego typu wpadka. O jednej z nich pisaliśmy pod koniec ubiegłego miesiąca. Wtedy również problemy techniczne zbiegły się ze wzrostem wartości bitcoina.

Najpoważniejszy tego typu incydent na giełdzie Coinbase zanotowaliśmy w marcu, kiedy to społeczność kryptowalutowa przygotowywała się do halvingu BTC. Wtedy także doszło do wyłączenia giełdy. Dodatkowo użytkownicy nie mieli dostępu do swych rachunków w chwili, gdy pandemia koronawirusa błyskawicznie obniżyła wartość bitcoina o 20% w ciągu niespełna godziny.

Coinbase - Interface - Tabletreklama
reklama

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.