Origin Dollar (OUSD) zhakowany na 7 milionów dolarów | Wiadomości | CrypS.

Origin Dollar (OUSD) zhakowany na 7 milionów dolarów

Konrad Juszczyk
zostało ukradzionych 7 milionów dolarów w ETH i DAI, z czego 1 milion dolarów należał do pracowników i samego założyciela Origin Protocol

Po tym ataku, zaufanie do zdecentralizowanych firm finansowych może poważnie ucierpieć. To już kolejna firma zaatakowana przy użyciu luk w zabezpieczeniach kryptowalutowych pożyczek błyskawicznych.

Współzałożyciel Origin Protocol, Matthew Liu potwierdził w poniedziałek wieczorem atak na skarbiec Origin Dollar (OUSD). Mimo że forma ataku nie jest do końca znana, to zespół intensywnie pracuje nad rozwiązaniem problemu. Haker wykorzystał lukę w systemie i uzyskał dostęp do depozytów użytkowników. Firma prześledziła fundusze i wiadomo, że osoba atakująca wykorzystywała zarówno Tornado Cash, jak i renBTC do miksowania i przenoszenia funduszy. Obecnie w jednym z portfeli atakującego nadal znajduje się 7137 ETH i 2,249 mln DAI .

Jak duże straty odniosła firma?

Łącznie zostało ukradzionych 7 milionów dolarów w ETH i DAI, z czego 1 milion dolarów należał do pracowników i samego założyciela. Liu nie jest pewien czy aktywa można odzyskać. Biorąc pod uwagę duży skok na firmę, Origin Protocol zostaje na kursie i robi wszystko, aby sytuacja ich wzmocniła. Firma aktywnie pracuje nad odzyskaniem środków. Działania obejmują współpracę z giełdami oraz innymi stronami trzecimi w celu potencjalnej identyfikacji hakera lub zamrożenia funduszy.

To nie jest wewnętrzne oszustwo. Pomimo tego niepowodzenia, naszym zamiarem jest uczynienie UOSD bezpiecznym i odnoszącym sukcesy produktem, który opiera się na szerszej misji Origin.

Dalsze losy Origin Protocol i DeFi

Pod koniec września firma wypuściła OUSD, stablecoina opartego na fiat oraz krypto jak DAI czy ETH. W wyniku włamania kurs Origin Dollar spadł z 1 do 0,54 dolara, a w chwili pisania artykułu wynosi on 0,14 dolara. Origin Protoloc prosi o niekupowanie ich stablecoina na Uniswap lub Sushiswap, ponieważ obecne ceny nie odzwierciedlają aktywów bazowych OUSD.

Chcielibyśmy przekazać nasze najszczersze i najgłębsze przeprosiny tym wczesnym użytkownikom OUSD, którzy zdeponowali u nas środki. Bardzo cenimy Twój wczesny wkład w nasz nowy produkt i będziemy niestrudzenie pracować, aby dotrzeć do sedna problemu.

Kolejny już atak na zdecentralizowane protokoły finansowe (DeFi), z pewnością uderzył w zaufanie uzytkowników tych platform. W zeszłym miesiącu zostały zaatakowane firmy jak Harvest Finanace, Akropolis czy Value DeFi. Przy wszystkich atakach zostały wykorzystane luki w zabezpieczeniach pożyczek błyskawicznych, które doprowadziły do strat na łączną kwotę 40 milionów dolarów.

zostało ukradzionych 7 milionów dolarów w ETH i DAI, z czego 1 milion dolarów należał do pracowników i samego założyciela Origin Protocolreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.