Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 15.01.21] | Wiadomości | CrypS.

Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 15.01.21]

Konrad Juszczyk
Podsumowanie dnia - Najważniejsze wydarzenia z 15.01.2021
  • Blockchainowe hacki przyniosły w 2020 roku 3,8 mld straty

W miarę jak Bitcoin osiąga nowe rekordy, a na rynek wchodzi masa nowych inwestorów, proporcjonalnie rośnie też liczba przestępstw cybernetycznych.

  • Polkadot wyprzedza XRP

Według danych z wiodącego portalu analitycznego Coingecko, DOT zamienił się XRP pod względem kapitalizacji rynkowej po ogromnym wzroście o 26% w ciągu ostatnich 24 godzin. To sprawia, że Polkadot ​​jest obecnie czwartą co do wielkości kryptowalutą pod względem kapitalizacji rynkowej.

  • Niemiecka firma wyemitowała obligacje warte 24 mln USD na blockchainie Stellar

Vonovia, jedna z wiodących firm mieszkaniowych w Niemczech, ogłosiła emisję cyfrowych obligacji o wartości 20 mln euro (24,3 mln dolarów) na blockchainie Stellar. Nowo uruchomione trzyletnie obligacje będą wykorzystywały technologię Stellar do transferu praw własności do nieruchomości.

  • Zdobywca nagrody Grammy uruchamia kryptowalutę dla fanów

Po raz pierwszy w branży krypto zespół nagrodzony Grammy wykorzysta tokeny do dystrybucji wcześniej niewydanego materiału. Portugal. The Man najbardziej znany ze swojego przeboju „Feel It Still” to najnowszy zespół, który wskoczył do wagonu kryptowalut.

  • Prezes Pantera Capital: Bitcoin osiągnie 115,000 $ w 8 miesięcy

Dan Morehead, dyrektor generalny kryptowalutowego funduszu hedgingowego Pantera Capital, potwierdził swoją prognozę, że cena bitcoina wzrośnie do 115,000 USD w ciągu 8 miesięcy. Według niego, pierwsza kryptowaluta spędziła trzy lata znacznie poniżej swojej długoterminowej linii wzrostu i nadal nie jest przewartościowana.

  • Stablecoiny w kręgu zainteresowania Rezerwy Federalnej

Przewodniczący Rezerwy Federalnej Jerome Powell powiedział podczas webinarium, że amerykański bank centralny intensywnie koncentruje się na regulacyjnych zagadnieniach związanych ze stablecoinami.

  • Giełda OKEx oficjalnie uruchomiła sieć główną OKExChain

Giełda kryptowalut OKEx ogłosiła uruchomienie głównej sieci OKExChain. Firma zaprosiła programistów blockchain do udziału w tworzeniu opartego na nim ekosystemu zdecentralizowanych aplikacji.

  • Departament Skarbu przesuwa wprowadzenie monitoringu kryptowalut

W odpowiedzi na liczne komentarze Biuro Przeciwdziałania Praniu Pieniędzy amerykańskiego Departamentu Skarbu spowalnia działania dotyczące propozycji monitorowania nowego zakresu transakcji kryptowalutowych.

  • Pierwszy publiczny fundusz BTC osiągnął wartość 1 miliarda dolarów

Kanadyjski fundusz Bitcoin Fund 3iQ (QBTC) osiągnął 900% kapitalizacji rynkowej od października 2020 roku, przekraczając 1 miliard dolarów.

Podsumowanie dnia - Najważniejsze wydarzenia z 15.01.2021
reklama
reklama