Niemiecka firma wyemitowała obligacje warte 24 mln USD na blockchainie Stellar | Wiadomości | CrypS.

Niemiecka firma wyemitowała obligacje warte 24 mln USD na blockchainie Stellar

Zerelik Maciej
niemcy flaga

Vonovia, jedna z wiodących firm mieszkaniowych w Niemczech, ogłosiła emisję cyfrowych obligacji o wartości 20 mln euro (24,3 mln dolarów) na blockchainie Stellar. Nowo uruchomione trzyletnie obligacje będą wykorzystywały technologię Stellar do transferu praw własności do nieruchomości.

Zgodnie z oficjalnym ogłoszeniem, Vonovia przy emisji tokenów współpracowała z niemieckim portalem internetowym Firstwise . Firma za pomocą blockchaina Stellar planuje uczynić cały proces emisji bardziej wygodnym i efektywnym.

Vonovia przedstawiła również ostatnie inicjatywy niemieckiego rządu. Mają one na celu cyfryzację systemu finansowego kraju. Jest to część szerszej blockchainowej strategii, którą państwo wprowadza, aby zwiększyć przejrzystość i integralność rynku oraz ochronę inwestorów. Komentując emisję, Helene von Roeder, dyrektor finansowy w Vonovii, powiedziała:

„Cyfryzacja daje nam możliwość szybszego, łatwiejszego i tańszego finansowania. Firma od lat z powodzeniem finansuje się poprzez rynek kapitałowy i korzysta w tym celu z szerokiej gamy instrumentów finansowych. Chcemy wypróbować nowe technologie, takie jak Stellar, aby zdobyć doświadczenie. Możemy sobie wyobrazić, że w przyszłości będzie ona odgrywać ważną rolę na rynku kapitałowym. Emisje są przejrzyste i identyfikowalne w czasie rzeczywistym, co gwarantuje profesjonalny standard transakcji. Dodatkowo, pozwoli nam to na przyciągnięcie nowych inwestorów na całym świecie.”

Blockchain Stellar

W grudniu rząd federalny Niemiec uchwalił nowe przepisy, które dzięki technologii blockchain wyeliminowały papierkową robotę w transakcjach z papierami wartościowymi. Wydaje się, że Stellar staje się preferowanym wyborem rządów na całym świecie do budowy gospodarki cyfrowej. Na początku tego miesiąca Ukraina ogłosiła wybór sieci Stellar do pomocy przy budowie ekosystemu wirtualnych aktywów kraju i jego narodowej waluty cyfrowej.

Od początku roku natywna kryptowaluta Stellar Lumens – XLM, zyskała sporo na wartości. W ciągu pierwszych 10 dni tego roku XLM wzrósł o ponad 100% i po ostatnich zapowiedziach projekt osiągnął kapitalizację rynkową na poziomie 6,6 mld dolarów. Na dzień dzisiejszy jeden token XLM kosztuje około 0,3 USD.

niemcy flaga
reklama
reklama