Niemiecka firma wyemitowała obligacje warte 24 mln USD na blockchainie Stellar | Wiadomości | CrypS.

Niemiecka firma wyemitowała obligacje warte 24 mln USD na blockchainie Stellar

Maciej Żerelik
niemcy flaga

Vonovia, jedna z wiodących firm mieszkaniowych w Niemczech, ogłosiła emisję cyfrowych obligacji o wartości 20 mln euro (24,3 mln dolarów) na blockchainie Stellar. Nowo uruchomione trzyletnie obligacje będą wykorzystywały technologię Stellar do transferu praw własności do nieruchomości.

Zgodnie z oficjalnym ogłoszeniem, Vonovia przy emisji tokenów współpracowała z niemieckim portalem internetowym Firstwise . Firma za pomocą blockchaina Stellar planuje uczynić cały proces emisji bardziej wygodnym i efektywnym.

Vonovia przedstawiła również ostatnie inicjatywy niemieckiego rządu. Mają one na celu cyfryzację systemu finansowego kraju. Jest to część szerszej blockchainowej strategii, którą państwo wprowadza, aby zwiększyć przejrzystość i integralność rynku oraz ochronę inwestorów. Komentując emisję, Helene von Roeder, dyrektor finansowy w Vonovii, powiedziała:

„Cyfryzacja daje nam możliwość szybszego, łatwiejszego i tańszego finansowania. Firma od lat z powodzeniem finansuje się poprzez rynek kapitałowy i korzysta w tym celu z szerokiej gamy instrumentów finansowych. Chcemy wypróbować nowe technologie, takie jak Stellar, aby zdobyć doświadczenie. Możemy sobie wyobrazić, że w przyszłości będzie ona odgrywać ważną rolę na rynku kapitałowym. Emisje są przejrzyste i identyfikowalne w czasie rzeczywistym, co gwarantuje profesjonalny standard transakcji. Dodatkowo, pozwoli nam to na przyciągnięcie nowych inwestorów na całym świecie.”

Blockchain Stellar

W grudniu rząd federalny Niemiec uchwalił nowe przepisy, które dzięki technologii blockchain wyeliminowały papierkową robotę w transakcjach z papierami wartościowymi. Wydaje się, że Stellar staje się preferowanym wyborem rządów na całym świecie do budowy gospodarki cyfrowej. Na początku tego miesiąca Ukraina ogłosiła wybór sieci Stellar do pomocy przy budowie ekosystemu wirtualnych aktywów kraju i jego narodowej waluty cyfrowej.

Od początku roku natywna kryptowaluta Stellar Lumens – XLM, zyskała sporo na wartości. W ciągu pierwszych 10 dni tego roku XLM wzrósł o ponad 100% i po ostatnich zapowiedziach projekt osiągnął kapitalizację rynkową na poziomie 6,6 mld dolarów. Na dzień dzisiejszy jeden token XLM kosztuje około 0,3 USD.

niemcy flagareklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.