Zdobywca nagrody Grammy uruchamia kryptowalutę dla fanów | Wiadomości | CrypS.

Zdobywca nagrody Grammy uruchamia kryptowalutę dla fanów

Konrad Juszczyk
Portugal The Man i ich PTM Coin

Po raz pierwszy w branży krypto zespół nagrodzony Grammy wykorzysta tokeny do dystrybucji wcześniej niewydanego materiału. Portugal. The Man najbardziej znany ze swojego przeboju „Feel It Still” to najnowszy zespół, który wskoczył do wagonu kryptowalut.

Czym jest PTM Coin?

Amerykański zespół pop-rockowy „Portugal. The Man” uruchomił skoncentrowaną na fanach kryptowalutę PTM Coin. Pandemia koronawirusem wciąż odwołuje lukratywne trasy koncertowe, stąd też pomysł muzyków na takie działania. Tokeny od zespołu mają zapewnić fanom wyłączny dostęp do różnych unikalnych wydarzeń i korzyści, w tym do transmisji na żywo, merchu, publikacji wcześniej niewydanych piosenek i materiałów, jednak potencjał tego rozwiązania jest nieograniczony.

Zespół planuje dziś udostępnić posiadaczom PTM Coinów archiwum występów, które nie są dostępne w internecie. Po publikacji treści, zespół zostanie pierwszym na świecie zdobywcom nagrody Grammy, który użył kryptowaluty do dystrybucji nowych materiałów.

Kryptowaluta dla fanów

John Gourlay, wokalista Portugal. The Man powiedział, że decyzja o uruchomieniu kryptowaluty była motywowana chęcią pobudzenia rozwoju społeczności przy jednoczesnym przyznaniu unikalnej wartości samym fanom:

PTM zawsze będzie starała się mieć bezpośredni kontakt z naszymi odbiorcami. Nigdy nie czuliśmy się dobrze pobierając opłaty za spotkania, autografy i tym podobne. Długo szukaliśmy rozwiązania, które pozwoliłoby nam objąć naszą społeczność, ale także dałoby im możliwość doświadczenia odpowiedzialności za to, co robimy.

 

PTM Coin jest hostowany w Rally Network, platformie zasobów cyfrowych zbudowanej na „łańcuchu bocznym” Ethereum, która umożliwia artystom i twórcom treści tworzenie spersonalizowanych „Tokenów twórców”. Im więcej tokenów w obiegu, tym droższy będzie zakup monety. PTM Coin będą niszczone za każdym razem, gdy ktoś je spienięży, aby coś kupić; cena monet odzwierciedla zatem płynność rynku. W momencie premiery będą kosztować około 1 USD.

Kevin Chou, współzałożyciel Rally, uważa, że wypuszczenie PTM Coin jest „najbardziej znaczącym uruchomieniem tokenów społecznościowych artysty”, które odbyły się do tej pory w przestrzeni kryptowalut.

Koncepcja tokenów dla fanów opartych na łańcuchu bloków przyjęła się na całym świecie w 2020 roku. Przede wszystkim europejski gigant piłkarski FC Barcelona zaczęła eksperymentować z modelem tokenów społecznościowych w czerwcu, co doprowadziło do sprzedaży tokenów o wartości 1,3 miliona dolarów, które zostały wyprzedane w zaledwie dwie godziny.

Portugal The Man i ich PTM Coin
reklama
reklama