Podsumowanie dnia w krypto [newsy z 11.02.22] | Wiadomości | CrypS.

Podsumowanie dnia w krypto [newsy z 11.02.22]

Anna
Podsumowanie dnia w krypto [newsy z 11.02.22]
 • Brytyjskie firmy kryptowalutowe w obliczu problemów związanych z AML
  Zdolność 96 firm kryptowalutowych do prowadzenia działalności w Wielkiej Brytanii wisi na włosku. Zgodnie z nowymi informacjami, jest to efekt zaległości w odniesieniu do wniosków dotyczących zgodności z przeciwdziałaniem praniu pieniędzy (AML). Urząd Nadzoru Finansowego (FCA) powinien rozpatrywać je w czasie krótszym niż dwa miesiące.
 • New Hampshire ustanawia komisję ds. badania kryptowalut
  Biuro gubernatora New Hampshire poinformowało o wydaniu rozporządzenia wykonawczego 2022-1 w celu utworzenia Komisji Gubernatora ds. Kryptowalut i Zasobów Cyfrowych. Celem powołania komisji jest m.in. zbadanie technologii i przepisów dotyczących aktywów cyfrowych. W najbliższych miesiącach komisja ma przygotować raport ze swoich ustaleń, który następnie zostanie podany do wiadomości publicznej.
 • Płatności ransomware w 2021 roku szacowane na minimum 602 mln USD
  Kryptowaluty są powszechnie używane do płatności w atakach ransomware. Raport Chainalysis szacuje, że płatności ransomware z 2021 roku wynoszą minimum 602 mln USD. Chociaż jest to kwota mniejsza niż w 2020 roku, oczekuje się, że ostateczna wartość jeszcze wzrośnie.
 • Szef indyjskiego banku centralnego porównuje kryptowaluty do tulipanów
  Prezes Reserve Bank of India stwierdził, że kryptowaluty są „zagrożeniem” dla stabilności finansowej. Powiedział również, że ich wartość bazowa wynosi mniej niż tulipan.
 • Binance zainwestuje 200 mln dolarów w Forbes
  Binance zamierza wejść na nowe pole. Giełda dokona bowiem strategicznej inwestycji w magazyn Forbes. Na ten cel przeznaczy aż 200 milionów dolarów. Wszystko po to, aby pomóc wydawcy wejść na giełdę poprzez spółkę akcyjną specjalnego przeznaczenia w pierwszym kwartale 2022 roku.
 • Dego Finance i Cocos-BCX zhackowane na 14,4 mln USD
  Nieznany napastnik zaatakował wczoraj wieczorem dwa projekty, oparty na Binance Smart Chain protokół Dego Finance oraz bazujący na Ethereum GameFi Cocos-BCX, kradnąc cyfrowe aktywa o wartości około 14,4 miliona dolarów.
Podsumowanie dnia w krypto [newsy z 11.02.22]
reklama
reklama