Szef indyjskiego banku centralnego porównuje kryptowaluty do tulipanów | Wiadomości | CrypS.

Szef indyjskiego banku centralnego porównuje kryptowaluty do tulipanów

Redakcja
Indie rozważają przyspieszenie prac nad ustawą kryptowalutową

Prezes Reserve Bank of India stwierdził, że kryptowaluty są “zagrożeniem” dla stabilności finansowej. Powiedział również, że ich wartość bazowa wynosi mniej niż tulipan.

Bank centralny Indii kwestionuje wartość kryptowalut

Bank centralny Indii wydaje się być zdecydowany w swoim antykryptowalutowym stanowisku. Shaktikanta Das, prezes Reserve Bank of India, poczynił w czwartek nowe komentarze przeciwko cyfrowym aktywom opisując prywatne kryptowaluty, takie jak Bitcoin i Ethereum, jako zagrożenie finansowe. Das zaopiniował również, że mają one mniejszą wartość niż tulipan. Das podczas rozmowy z mediami wyjaśnił:

Wyraziłem stanowisko RBI również wcześniej. Nasze stanowisko jest bardzo jasne. Prywatne kryptowaluty są dużym zagrożeniem dla makroekonomicznej i finansowej stabilności Indii. – stwierdził Das w dniu dzisiejszym podczas rozmowy z mediami.

Ostrzegł też Hindusów przed inwestowaniem w kryptowaluty, twierdząc, że ich wartość bazowa jest mniejsza niż tulipan.

Moim obowiązkiem jest powiedzieć inwestorom, którzy inwestują w kryptowaluty, aby pamiętali, że inwestują na własne ryzyko. Te kryptowaluty nie mają wartości bazowej – nawet tulipana.

Bańka tulipanowa

Komentarz Dasa na temat tulipanów jest nawiązaniem do XVII-wiecznej europejskiej bańki tulipanowej, kiedy to cena kwiatu wzrosła do niezwykle wysokich poziomów, by później się załamać.

Komentarze gubernatora banku rezerw dały jasno do zrozumienia, że pomimo niedawnego wprowadzenia zasad opodatkowania kryptowalut, indyjski bank centralny utrzyma swoją wieloletnią dezaprobatę dla tej klasy aktywów.

Reserve Bank of India ostrzegał inwestorów przed inwestowaniem w kryptowaluty za pośrednictwem publicznych komunikatów od 2013 roku.

W 2018 roku bank centralny zakazał bankom komercyjnym obsługi giełd kryptowalutowych, ale zasada ta została obalona przez Sąd Najwyższy Indii w 2020 roku.

Indie rozważają przyspieszenie prac nad ustawą kryptowalutowąreklama

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.