Binance zainwestuje 200 mln dolarów w Forbes | Wiadomości | CrypS.

Binance zainwestuje 200 mln dolarów w Forbes

Zerelik Maciej
Binance

Binance zamierza wejść na nowe pole. Giełda dokona bowiem strategicznej inwestycji w magazyn Forbes. Na ten cel przeznaczy aż 200 milionów dolarów. Wszystko po to, aby pomóc wydawcy wejść na giełdę poprzez spółkę akcyjną specjalnego przeznaczenia w pierwszym kwartale 2022 roku.

Binance wchodzi w branżę medialną

Największa na świecie giełda kryptowalut zainwestuje 200 milionów dolarów w Forbes. Tak wynika z czwartkowego raportu CNBC News, który powołuje się na anonimowe źródło. Inwestycja Binance pomoże Forbesowi w wejściu na giełdę poprzez spółkę akcyjną specjalnego przeznaczenia (SPAC).

Kiedy transakcja zostanie sfinalizowana w pierwszym kwartale 2022 roku, Forbes będzie notowany na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych pod symbolem FRBS. Umowa sprawi, że Binance stanie się jednym z dwóch największych inwestorów i uzyska dwa stanowiska dyrektorskie w zarządzie firmy medialnej.

Pierwszy krok w tradycyjnym świecie

Podczas gdy Binance często dokonywał inwestycji wewnątrz przestrzeni kryptowalutowej, jego udział w Forbes oznacza pierwszą inwestycję giełdy w tradycyjnym sektorze. Pierwszym przedsięwzięciem Binance jako inwestora będzie pokrycie połowy z 400 milionów dolarów zobowiązań od inwestorów instytucjonalnych.

Inwestycja Binance w Forbes podkreśla rosnący wpływ sektora kryptowalut w tradycyjnym świecie finansów. Transakcja ta prawdopodobnie ustanowi precedens dla innych dużych graczy, którzy mogą zechcieć wyjść ze swojej strefy komfortu i nawiązać partnerstwa z wpływowymi firmami spoza sfery kryptowalutowej.

Binance
reklama
reklama