Dego Finance i Cocos-BCX zhackowane na 14,4 mln USD | Wiadomości | CrypS.

Dego Finance i Cocos-BCX zhackowane na 14,4 mln USD

Redakcja
bug bounty hack

Nieznany napastnik zaatakował wczoraj wieczorem dwa projekty, oparty na Binance Smart Chain protokół Dego Finance oraz bazujący na Ethereum GameFi Cocos-BCX, kradnąc cyfrowe aktywa o wartości około 14,4 miliona dolarów.

Według PeckShield, nieznany haker skutecznie wydrenował około 14,4 miliona USD z puli płynności projektów na Uniswap i PancakeSwap. Do incydentu doszło w środę około 23:30 UTC. Portfel Binance Smart Chain hakera zawiera obecnie BNB warte około $9,6 mln dolarów, BETH i inne aktywa, podczas gdy jego portfel Ethereum posiada około 4,8 mln USD. Większość funduszy została wydrenowana z Dego Finance, bardziej znanego z tych dwóch projektów.

Celem Dego jest bycie „lego” zdecentralizowanego ekosystemu, dając użytkownikom sposób na zdobycie ekspozycji na rozwijające się nisze DeFi i NFT. Ma swój własny ekosystem NFT i token o nazwie DEGO. Cocos-BCX to „GameFi enabler” zbudowany na Ethereum. Skupia się na wspieraniu powstających projektów GameFi poprzez inkubowanie, inwestowanie i budowanie społeczności.

Haker był w stanie wykraść fundusze z projektów, ponieważ zdołał uzyskać dostęp do klucza prywatnego. Zespół dodał, że włamanie nie było „rug pullem” – powszechną praktyką w świecie DeFi, w którym anonimowe zespoły znikają z funduszami inwestorów lub usuwają płynność, tak że cena tokena natywnego spada do zera.

Zespół Dego poprosił giełdy kryptowalutowe o zamknięcie depozytów dla swojego tokena DEGO, aby uniemożliwić hakerowi skorzystanie z ich płynności. W osobnym poście zespół poinformował społeczność, że współpracuje z zespołami bezpieczeństwa „w celu zidentyfikowania hakera i odzyskania utraconych środków”. Cocos-BCX na ten moment nie podzielił się informacjami na temat włamania poprzez swoje oficjalne kanały.

Po włamaniu, token DEGO spadł z 4,50 USD do 3,81 USD i jest obecnie notowany na poziomie 4,06 USD. COCOS, natywny token dla Cocos-BCX, odnotował łagodniejszy spadek o zaledwie 3,4%.

bug bounty hackreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.