Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 11.02.21] | Wiadomości | CrypS.

Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 11.02.21]

Michał Misiura
podsumowanie dnia w branży kryptowalut - 11 lutego 2021
  • Elon Musk radzi unikać hostowanych portfeli kryptowalut

Prezes Tesli skrytykował na Twitterze aplikację Freewallet („your app sucks”) i powiedział, że za wszelką cenę powinno się unikać wszystkich portfeli, które nie dają użytkownikom dostępu do kluczy prywatnych.

  • Mastercard będzie obsługiwać kryptowaluty w tym roku

Amerykański gigant z rynku usług płatniczych zapowiedział, że już w tym roku zacznie obsługiwać płatności w kryptowalutach. Zanim ujawni o jakie cyfrowe aktywa chodzi, Mastercard zamierza najpierw zadbać o zgodność z przepisami.

  • Sieć Ligtning Network powiększyła się o 75% przez rok

Według danych z 8 lutego sieć Lightning Network obsługiwało 8900 węzłów. Liczba otwartych pomiędzy nimi kanałów wynosi w tej chwili około 38 600, czyli najwięcej od maja 2019 roku. To krok w kierunku powszechniej adopcji tego rozwiązania.

  • Binance nie wytrzymuje rekordowego ruchu na stronie

Witryna popularnej giełdy kryptowalut przestała działać kilka minut po tym, gdy jej prezes pochwalił się na Twitterze brakiem problemów z obsługą rekordowej liczby klientów.

  • Wicedyrektor banku Kanady: hossa BTC spekulacyjnym szaleństwem

Zdaniem wicegubernatora Bank of Canada, trwająca popularność bitcoina to spekulacyjne szaleństwo. Timothy Lane zwrócił też uwagę na jego przestępcze wykorzystanie (które nie jest prawdą). Być może chciał w ten sposób uwypuklić sukcesy w pracach nad kanadyjskim CBDC.

  • Prawnicy ostrzegają Muska przed twittowaniem o BTC

Zdaniem dwóch znanych prawników, napędzające hossę bitcoina, twitty Muska, mogą zwrócić na niego uwagę amerykańskiej Komisji Giełd i Papierów Wartościowych (SEC). Zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że Tesla posiada bitcoiny za 1,5 mld USD.

  • Yellen: finansowanie terroryzmu kryptowalutami to rosnący problem

Według nowej sekretarz skarbu USA, żyjemy w czasach eksplozji takich zagrożeń jak pranie pieniędzy i finansowanie terroryzmu. W tym drugim szczególną rolę mają odgrywać kryptowaluty. Janet Yellen załagodziła jednak nieco ton wypowiedzi stwierdzając, że cyfrowe aktywa to także szansa dla systemu finansowego (chociaż zapewne nie miała na myśli bitcoina).

podsumowanie dnia w branży kryptowalut - 11 lutego 2021
reklama
reklama