Prawnicy ostrzegają Elona Muska przed SEC | Wiadomości | CrypS.

Prawnicy ostrzegają Elona Muska przed SEC

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
elon musk sec

Prawnicy ostrzegają, że szef Tesli – Elon Musk, w związku ze swoją aktywnością w mediach społecznościowych, może zostać poddany kontroli amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC).

W poniedziałek, 8 lutego, Tesla oświadczyła w formularzu SEC, że zakupiła Bitcoina o wartości 1,5 miliarda dolarów. Wkrótce potem cena sztandarowej kryptowaluty poszybowała w górę, osiągając nowy rekord wszech czasów na poziomie nieco ponad 48 000 USD.

Partner w Linklaters i były szef w wydziale egzekwowania prawa SECu – Doug Davison, powiedział brytyjskiej gazecie Telegraph:

“Nie byłoby to zaskakujące – biorąc pod uwagę skupienie się na tweetach szefa, cenach Bitcoina i ostatnich gwałtownych ruchach na rynku – dla SEC, aby zadać pytania dotyczące faktów i okoliczności”.

Były wiceprezes Europejskiego Banku Centralnego, Vitor Constâncio, potwierdził ten pogląd, stwierdzając, że “SEC będzie się temu przyglądać”.

SEC i CFTC mają możliwość przeprowadzenia dochodzenia w przypadku podejrzenia manipulacji rynkowych. Jak wszyscy dobrze wiemy, publikacje szefa Tesli pod taką manipulację mogą podchodzić. Musk wielokrotnie wypowiadał się na Twitterze na temat Bitcoina i DOGE.  Nawet najmniejsza wzmianka przyczyniała się do ogromnych pomp cenowych.

Pod koniec stycznia cena Bitcoina wzrosła o 20%, po tym, jak Musk dodał #Bitcoin do swojego bio na platformie i napisał: “Z perspektywy czasu było to nieuniknione”.

Nie ma wątpliwości, że publiczne wejście Tesli w Bitcoin przyczyniło się do ostatniego skoku cen. Nie ma też wątpliwości, że 46,5 mln osób obserwujących profil Elona ma moc, aby poruszać rynkiem. Musk cały czas promuje Dogecoina. Wczoraj opublikował kolejny tweet, w którym napisał, że kupuje DOGE dla swoje 9-miesięcznego syna. Tym razem podobnie jak wcześniej, Dogecoin odnotował nagły 13-procentowy wzrost wartości.

elon musk secreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.