Elon Musk: za wszelką cenę unikajcie hostowanych portfeli krypto | Wiadomości | CrypS.

Elon Musk: za wszelką cenę unikajcie hostowanych portfeli krypto

Mariusz Przepiórka
elon musk odradza korzystanie z hostowanych portfeli

Dostawca usług hostowanych portfeli kryptowalutowych Freewallet znalazł się na celowniku Elona Muska. Szef Tesli opublikował dziś wpis na Twitterze, w którym stwierdził, że za wszelką cenę należy unikać dostawców portfeli, którzy nie udostępniają użytkownikom prywatnego klucza autoryzacyjnego.

Platformy takie jak Freewallet często są obiektem krytyki, ponieważ same przechowują prywatne klucze użytkowników. Jest to sprzeczne z zasadą wyznawaną przez kryptowalutowych purystów: „Nie masz klucza, nie masz tokenów”. Przechowując prywatne klucze na zewnętrznych platformach, właściciele kryptowalut ryzykują, że hakerzy mogą uzyskać dostęp do wrażliwych informacji i włamać się do ich portfeli.

Spółka Freewallet odniosła się do negatywnej opinii przedstawionej przez Muska i innych krytyków. Jej zdaniem, usługa hostowanych portfeli pozwala na świadczenie usług z zabezpieczeniami na poziomie banków.

– Oskarżenia odnoszące się do tego faktu nie mają żadnych podstaw. Osoby wskazujące „trzymaj się z dala od Freewallet” wyrażają uprzedzenie do portfeli powierniczych, ponieważ uważają, że „prawdziwy” portfel blockchain ma w całości pozostawić zarządzanie kluczami prywatnymi w gestii użytkownika. Istnieją jednak inne usługi, takie jak giełdy, które mają dostęp do kluczy prywatnych użytkowników – czytamy w komunikacie Freewallet.

Inwestorzy preferują zewnętrzne portfele

Pomimo zachęt do samodzielnego przechowywania kryptowalut, inwestorzy nadal preferują powierzanie swoich tokenów zewnętrznym dostawcom usług. Portal Cointelegraph informował niedawno, że 92% inwestorów instytucjonalnych przechowuje swoje kryptowaluty na giełdach. Ataki hakerów na giełdy kryptowalut nie są tak powszechne jak kiedyś, niektóre platformy nadal padają ofiarą cyberprzestępców. W 2020 roku hakerzy z Korei Północnej ukradli około 285 mln USD z giełdy KuCoin. Giełda odzyskała około 84% skradzionych środków dzięki współpracy z innymi giełdami i organami śledczymi.

Tymczasem samodzielnie hostowane portfele kryptowalutowe stają się przedmiotem zainteresowania rządów, zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych. Przykładowo pod koniec 2020 roku Departament Skarbu USA zaproponował wprowadzenie zasad Know Your Customer dotyczących wypłat z giełd do portfeli niehostowanych.

elon musk odradza korzystanie z hostowanych portfeli
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.