Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 10.12] | Wiadomości | CrypS.

Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 10.12]

Konrad Juszczyk
Cryps podsumowanie dnia w krypto 10.12.2020
  • UKNF opublikował stanowisko ws. wydawania i obrotu kryptoaktywami

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego opublikował ostateczną wersję stanowiska ws. wydawania i obrotu kryptoaktywami. Z dokumentu dowiadujemy się jak obowiązujące prawo odnosi się do rynku kryptowalut.

  • Wenezuela wykorzystuje bitcoina do omijania sankcji

Kryptowaluty stają się coraz bardziej istotnym elementem polityki gospodarczej Wenezueli. Objęty sankcjami kraj wykorzystuje je do rozliczeń w handlu z sojusznikami, takimi jak Iran i Turcja.

  • Założyciel Oyster Protocol został aresztowany

Amir Bruno Elmaani, znany również jako „Bruno Block”, został aresztowany i oskarżony o wielomilionowy program uchylania się od płacenia podatków, wywodzący się z opartego na łańcuchu bloków Ethereum protokołu Oyster Protocol i rodzimej kryptowaluty Pearl ($ PRL), którą stworzył. Twórca projektu był w stanie wydać ponad 10 milionów dolarów na jachty i ponad 1,1 miliona dolarów na domy i ich remonty w 2018 roku.

  • Premiera filmu o Silk Road już w lutym

Producenci filmu poświęconego Silk Road, zapowiadają premierę na luty 2021 roku. Głównym motywem filmu będzie historia Rossa Ulbrichta, który założył Silk Road oraz wydarzenia prowadzące do jego aresztowania.

  • 3 ataki DDoS na firmy krypto

Ataki DDoS stają się coraz częstsze. Tym razem zaatakowano sklep internetowy portfelu sprzętowego Trezor, portal informacyjny z branży krypto The Block oraz giełdę kryptowalutową Poloniex.

  • Foxconn padł ofiarą ataku ransomware

Jeden z największych na świecie producentów elektroniki, Foxconn Technology Group, stał się kolejną ofiarą ataku ransomware.

  • Francja nakłada KYC na transakcje crypto-crypto

Francuskie władze są bliskie poważnego zaostrzenia regulacji na rynku kryptowalut. Ministerstwo Finansów republiki chce rozszerzyć obowiązek KYC na wszystkie firmy z branży, w tym giełdy nieobsługujące tradycyjnych walut.

  • Klienci Mt. Gox gotowi do odebrania utraconych 2,6 mld USD

W dniu 15 grudnia, 137,891 BTC zostanie rozdysponowane pomiędzy użytkowników, którzy stracili środki w wyniku zamknięcia giełdy w 2014 roku.

  • Domena kryptowaluty.pl sprzedana za 1 milion złotych

Właściciel domeny kryptowaluty.pl sprzedał ją w grudniu za kwotę 1,000,000 złotych. Prognozowana wartość biznesu powstającego na domenie to aż 500 mln zł.

  • Paxos i BitPay starają się o status banków w USA

Paxos i BitPay, złożyły w amerykańskim Biurze Kontrolera Waluty (OCC) wnioski o nadanie im statusu banku.

Cryps podsumowanie dnia w krypto 10.12.2020
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.