Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 10.11] | Wiadomości | CrypS.

Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 10.11]

Konrad Juszczyk
Podsumowanie dnia w krypto 10 listopad 2020 Cryps Kryptowaluty
  • Bayern Monachium dołącza do gry opartej na blockchainie

Gra piłkarska Sorare oparta na blockchainie Ethereum umożliwia kolekcjonowanie i handel kartami klubów piłkarskich. Udostępniła ona dziś swoim graczom nowy klub europejski. Po podpisaniu współpracy z niemieckim klubem, jakim jest Bayern Monachium, użytkownicy platformy mogą kupować, sprzedawać i przede wszystkim kolekcjonować karty z graczami klubu.

  • Były pracownik Microsoftu trafi do więzienia na 9 lat za kradzież 10 milionów dolarów

Volodymyr Kvashuk pracujący od 2016 roku dla Microsoftu usłyszał 9-letni wyrok więzienia. Wykorzystał on swoją pozycję w firmie do kradzieży kart podarunkowych. Na początku kradł małe kwoty, jednak z biegiem czasu udało mu się ukraść ponad 10 milionów dolarów. Ostatecznie przestępca zamieniał środki na BTC i wysyłał je na portfele prywatne z użyciem specjalnego miksera.

  • Aresztowano dilera, który prał pieniądze za pomocą kryptowalut

W Hiszpanii został aresztowany holenderski diler narkotyków przynależący do kartelu Cali. Podczas przeszukania policja znalazła wiele luksusowych przedmiotów jak 3 samochody, luksusowe zegarkii czy sporą ilość gotówki. Podejrzewa się, że diler wyprał 6 milionów euro przy pomocy kryptowalut. Zatrzymany założył firmę zajmującą się handlem kryptowalutami, specjalnie do tego rodzaju działań.

  • Binance blokuje użytkowników ze Stanów Zjednoczonych

Binance, czyli największa giełda kryptowalut na świecie zaczęła blokować część użytkowników z USA. Blokady dotyczą przede wszystkim platformy transakcyjnej giełdy. Proszą oni o wycofanie wszystkich środków w ciągu 90 dni. Jest to spowodowane wprowadzeniem restrykcji na tym terenie przez giełdę, która zapowiadała już takie działania na początku 2019 roku.

  • Wielka Brytania pracuje nad uregulowaniem stablecoinów

Wystąpienie przedstawiało plany rozwoju rynku, który rozpoczyna nowy rozdział związany z Brexitem. Aby utrzymać dominującą pozycję Londynu w świecie finansów, Wielka Brytania chce zwiększyć dynamikę, konkurencyjność i otwartość sektora usług finansowych. Departament Skarbu Wielkiej Brytanii pracuje również nad potencjałem CBDC, jako uzupełnienia dla gotówki.

Podsumowanie dnia w krypto 10 listopad 2020 Cryps
reklama
reklama