Wielka Brytania tworzy ramy prawne dla stablecoinów i bada CBDC | Wiadomości | CrypS.

Wielka Brytania tworzy ramy prawne dla stablecoinów i bada CBDC

Redaktor: Albert Czajkowski
departament finansów uk chce regulować stablecoiny i planuje cbdc

Departament Skarbu Wielkiej Brytanii ogłosił wczoraj, że pracuje nad projektem regulacji stablecoinów. Urząd poinformował również, że prowadzi aktywne badania nad potencjałem CBDC, jako uzupełnienia dla gotówki. 

Poniedziałkowe oświadczenie kanclerza skarbu, Rishii’ego Sunaka, dotyczyło przyszłości sektora usług finansowych w Wielkiej Brytanii. Wystąpienie przedstawiało plany rozwoju rynku, który rozpoczyna nowy rozdział związany z Brexitem. Aby utrzymać dominującą pozycję Londynu w świecie finansów, Wielka Brytania chce zwiększyć dynamikę, konkurencyjność i otwartość sektora.

Jednym z elementów tej strategii ma być zapewnienie korzystnych ram prawnych, pozwalających na rozwój nowych form płatności. Według Rishii’ego Sunaka stablecoiny i prywatne waluty cyfrowe mogą być tańszym i szybszym sposobem dokonywania płatności. W komunikacie Departamentu Skarbu, czytamy:

Nowe technologie, takie jak stablecoiny – emitowane prywatnie waluty cyfrowe – mogą zmienić sposób przechowywania i wymiany pieniędzy, dzięki czemu płatności będą tańsze i szybsze.

Aby wykorzystać potencjalne korzyści ze stablecoinów, jednocześnie zarządzając ryzykiem dla konsumentów i stabilnością finansową, rząd zaproponuje podejście regulacyjne do odpowiednich inicjatyw stablecoin, które zapewni, że spełniają te same minimalne standardy, których oczekujemy od innych metod płatności.

 

Przyszłość brytyjskiego CBDC

Z poniedziałkowego komunikatu można było dowiedzieć się również, że Departament Skarbu i Bank of England współpracują przy badaniach nad CBDC. Zdaniem brytyjskich urzędników cyfrowa waluta banku centralnego mogłaby być uzupełnieniem dla tradycyjnej gotówki. Obie instytucje zastanawiają się obecnie nad tym w jaki sposób można emitować CBDC.

departament finansów uk chce regulować stablecoiny i planuje cbdcreklama

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.