Bayern Monachium dołącza do gry opartej na blockchainie | Wiadomości | CrypS.

Bayern Monachium dołącza do gry opartej na blockchainie

Konrad Juszczyk
współpraca Sorare z Bayernem Monachium

Sorare zawitało nowy europejski klub piłkarski w swoich progach. Od teraz użytkownicy mogą handlować kartami graczy Bayernu. Platforma staje się z miesiąca na miesiąc coraz bardziej popularna.

W tym tygodniu oparta na blockchainie Ethereum gra piłkarska Sorare zawitała niemiecki klub Bayern Monachium. Platforma liczy już ponad 100 klubów i można tam spotkać inne popularne drużyny jak Paris Saint Germain, Juventus czy Atletico Madrid. To nie jest pierwsza współpraca Bayernu z projektami blockchainowymi. Rok temu klub piłkarski nawiązał współpracę ze Stryking Entertainment, aby stworzyć cyfrowe kolekcje swoich graczy. Niedawno gra wystartowała w Stanach Zjednoczonych z nadzieją na przyciągniecie około 60 milionów graczy, zainteresowanych grami sportowymi.

Jak działa Sorare?

Sorare jest grą przeglądarkową, w której tworzysz swój zespół z kart zebranych na platformie. Karty poza aspektem kolekcjonerskim, umożliwiają rozgrywanie meczów. Statystyki kart zmieniają się w zależności od rzeczywistych wyników graczy w tabelach piłkarskich oraz ich rzadkości jako cyfrowych przedmiotów kolekcjonerskich.

Według Nonfungible, strony rankingowej gier typu blockchain, Sorare pnie się w górę rankingów wyjątkowo szybko i drastycznie zyskuje na popularności wśród globalnej społeczności graczy. Według danych prasowych wolumen obrotu tygodniowego firmy wynosi 243,000 dolarów. Jednak Sorare wciąż ustępuje Axie Infinity, która umożliwia graczom łapanie stworków podobnych do Pokémonów i zbierać prawdziwe złoto. Jak widać gry w których posiadane przedmioty mają oparcie w prawdziwej walucie są coraz popularniejsze i wkradają się do łask graczy.

współpraca Sorare z Bayernem Monachium
reklama
reklama