Binance blokuje użytkowników ze Stanów Zjednoczonych | Wiadomości | CrypS.

Binance blokuje użytkowników ze Stanów Zjednoczonych

Mariusz Przepiórka
binance

Binance, jedna z najważniejszych giełd kryptowalutowych na świecie, blokuje użytkowników z USA. Blokada dotyczy głównej platformy transakcyjnej giełdy. Ponadto Binance skierowała prośbę do klientów ze Stanów Zjednoczonych, aby w ciągu 90 dni wycofali wszystkie środki ze swych rachunków.

O sprawie jako pierwszy poinformował portal The Block, jednak ruch Binance nie jest zaskoczeniem. Giełda już wcześniej informowała o zamiarze wprowadzenia restrykcji w Stanach Zjednoczonych. Pierwsze zapowiedzi Binance publikowała już w lipcu 2019 roku. Dotychczas traderzy mieszkający w USA mogli otwierać rachunki na platformie Binance zaznaczając podczas rejestracji opcję „nie jestem Amerykaninem”. Teraz jednak giełda będzie blokować użytkowników na podstawie ich adresów IP.

W wiadomości e-mail wysłanej do użytkowników giełdy można przeczytać, że zgodnie z wymogami prawnymi i regulacyjnymi spółka nie może świadczyć usług na rzecz klientów rezydujących w USA. Binance prowadzi też lokalną giełdę w Stanach Zjednoczonych, która nosi nazwę Binance.US. Dotychczasowi użytkownicy Binance otrzymują propozycję przeniesienia się na amerykańską platformę, która wystartowała we wrześniu 2019 roku. Oprócz Binance.US użytkownicy mogą również przenieść się na inną platformę funkcjonującą w USA. Giełda podkreśla, że ważne jest, aby wypłacili swoje środki w ciągu 90 dni.

Binance otwiera się na inne rynki

Binance podejmuje te działania po raporcie magazynu Forbes, który sugeruje, że giełda utrzymuje skomplikowaną strukturę organizacyjną, aby oszukiwać regulatorów i oferować usługi w USA. Dodatkowym sygnałem alarmowym dla giełd nielegalnie działających w Stanach Zjednoczonych są procesy wytoczone giełdzie BitMEX. Choć Binance opuszcza Stany Zjednoczone ze swoją podstawową platformą, to aktywnie promuje Binance.com na innych rynkach. Niedawno giełda zamknęła swoje lokalne oddziały w Jersey i Ugandzie, ponieważ podstawowa platforma zaczęła akceptować lokalne waluty fiducjarne.

binance
reklama
reklama