Binance blokuje użytkowników ze Stanów Zjednoczonych | Wiadomości | CrypS.

Binance blokuje użytkowników ze Stanów Zjednoczonych

Redaktor: Albert Czajkowski
binance

Binance, jedna z najważniejszych giełd kryptowalutowych na świecie, blokuje użytkowników z USA. Blokada dotyczy głównej platformy transakcyjnej giełdy. Ponadto Binance skierowała prośbę do klientów ze Stanów Zjednoczonych, aby w ciągu 90 dni wycofali wszystkie środki ze swych rachunków.

O sprawie jako pierwszy poinformował portal The Block, jednak ruch Binance nie jest zaskoczeniem. Giełda już wcześniej informowała o zamiarze wprowadzenia restrykcji w Stanach Zjednoczonych. Pierwsze zapowiedzi Binance publikowała już w lipcu 2019 roku. Dotychczas traderzy mieszkający w USA mogli otwierać rachunki na platformie Binance zaznaczając podczas rejestracji opcję „nie jestem Amerykaninem”. Teraz jednak giełda będzie blokować użytkowników na podstawie ich adresów IP.

W wiadomości e-mail wysłanej do użytkowników giełdy można przeczytać, że zgodnie z wymogami prawnymi i regulacyjnymi spółka nie może świadczyć usług na rzecz klientów rezydujących w USA. Binance prowadzi też lokalną giełdę w Stanach Zjednoczonych, która nosi nazwę Binance.US. Dotychczasowi użytkownicy Binance otrzymują propozycję przeniesienia się na amerykańską platformę, która wystartowała we wrześniu 2019 roku. Oprócz Binance.US użytkownicy mogą również przenieść się na inną platformę funkcjonującą w USA. Giełda podkreśla, że ważne jest, aby wypłacili swoje środki w ciągu 90 dni.

Binance otwiera się na inne rynki

Binance podejmuje te działania po raporcie magazynu Forbes, który sugeruje, że giełda utrzymuje skomplikowaną strukturę organizacyjną, aby oszukiwać regulatorów i oferować usługi w USA. Dodatkowym sygnałem alarmowym dla giełd nielegalnie działających w Stanach Zjednoczonych są procesy wytoczone giełdzie BitMEX. Choć Binance opuszcza Stany Zjednoczone ze swoją podstawową platformą, to aktywnie promuje Binance.com na innych rynkach. Niedawno giełda zamknęła swoje lokalne oddziały w Jersey i Ugandzie, ponieważ podstawowa platforma zaczęła akceptować lokalne waluty fiducjarne.

binancereklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.