Aresztowano członka kolumbijskiego kartelu, który prał pieniądze za pomocą krypto | Wiadomości | CrypS.

Aresztowano członka kolumbijskiego kartelu, który prał pieniądze za pomocą krypto

Maciej Żerelik
kartel kolumbia

W Hiszpanii został aresztowany holenderski diler narkotyków pochodzenia kolumbijskiego. Handlarz został złapany w swojej willi w Marbelli w Maladze. Podczas przeszukania policja znalazła wiele luksusowych przedmiotów, samochodów i sporą ilość gotówki. Diler jest podejrzany o wypranie około 6 milionów euro za pomocą kryptowalut.

Zgodnie z oficjalnym oświadczeniem hiszpańskiej policji, holenderski obywatel już od dłuższego czasu był dobrze znany organom ścigania. Podobno współpracował on z jednym z najbardziej poszukiwanych przez Interpol przestępców.

Według raportu, zatrzymany należał do kartelu Columbian Cali i reprezentował słynny syndykat narkotykowy w Holandii i Wielkiej Brytanii.

Dochodzenie rozpoczęło się w 2018 r., kiedy hiszpańska policja zdobyła informacje o istnieniu zorganizowanej grupy przestępczej z siedzibą w Maladze. Podobno gang ten był głęboko związany z „historycznymi postaciami” kolumbijskiego kartelu narkotykowego. Dochodzenie pozwoliło aresztować przestępcę, który przez wiele lat reprezentował kartel Cali w Europie.

Zmiana branży

Zgodnie z raportem, mężczyzna ten w ostatnim czasie uciekł z Holandii i przybył do Hiszpanii, aby ukryć się przed policją. Działania władz holenderskich pokazały, że podejrzany zmienił swoją działalność z bezpośredniego handlu narkotykami na pranie brudnych pieniędzy z handlu kokainą.

Zatrzymany założył firmę zajmującą się handlem kryptowalutami. Władze oszacowały, że osoba ta mogła wyprać ponad 6 milionów euro. Podczas wspólnej operacji w willi w Marbelli, holenderskie i hiszpańskie władze skonfiskowały 85 tys. euro w gotówce, trzy samochody, luksusowe zegarki, karty kredytowe podłączone do kont kryptowalutowych, komputery i telefony komórkowe. W Holandii policja skonfiskowała kryptowaluty warte 170 tys. dolarów.

kartel kolumbiareklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.