Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 10.11.21] | Wiadomości | CrypS.

Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 10.11.21]

Michał Misiura
podsumowanie dnia w krypto 10.11.2021
 • CEO Apple potwierdza, że posiada Bitcoin lub Ethereum
  Dyrektor generalny Apple, Tim Cook, ujawnił, że osobiście zainwestował w bitcoiny lub ether. Myślę, że rozsądnie jest posiadać je jako część zdywersyfikowanego portfela – powiedział podczas wystąpienia na konferencji DealBook.
 • Austria opodatkuje kryptowaluty tak samo jak akcje i obligacje
  Ministerstwo Finansów Austrii chce zwiększyć zaufanie do kryptowalut, traktując je na równych zasadach jak akcje i obligacje. Obowiązywać będzie je ten sam podatek od zysków kapitałowych na poziomie 27,5%.
 • Wenezuelski sąd cofa przejęcie 1600 koparek BTC przez władze
  Sąd w Caracas nakazał zwrócić ponad 1600 koparek kryptowalut, skonfiskowanych przez policję i lokalnego regulatora kryptowalut Sunacrip. To precedens, który może otworzyć drogę innym górnikom, których sprzęt przejęło państwo.
 • 45% Brytyjczyków jest za zakazem kryptowalut z uwagi na ekologię
  Rząd Wielkiej Brytanii przeprowadził ankietę wśród 3071 dorosłych mieszkańców kraju i stwierdził, że 45% z nich popiera zakazanie kryptowalut ze względów środowiskowych. Do badania doszło tuż przed 26. konferencją ONZ ws. zmian klimatu.
 • Atak ransomware na MediaMarkt. Sprawcy żądają $50 mln w BTC
  Atak grupy hakerskiej Hive zaszyfrował serwery MediaMarkt w niedzielę, zmuszając firmę do zamknięcia systemów informatycznych. Sprawcy żądają okupu w wysokości 50 mln dolarów w bitcoinie.
 • Huobi kończy obsługę klientów z Singapuru
  Krótko po ogłoszeniu przeniesienia handlu spot na Gibraltar i stopniowym opuszczaniu Chin, giełda kryptowalut Huobi, poinformowała o zakończeniu świadczenia usług w Singapurze.
 • Tether na Avalanche
  Już wkrótce tether (USDT) będzie dostępny na platformie DeFi Avalanche – poinformował emitent stablecoina.
podsumowanie dnia w krypto 10.11.2021
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.