CEO Apple potwierdza, że posiada Bitcoin lub Ethereum | Wiadomości | CrypS.

CEO Apple potwierdza, że posiada Bitcoin lub Ethereum

Zerelik Maciej
metave

Dyrektor generalny potentata technologicznego Apple, Tim Cook, ujawnił, że osobiście zainwestował w Bitcoina lub Ethereum.

Z obecną kapitalizacją rynkową wynoszącą około 2,476 biliona dolarów, Apple zajmuje drugie miejsce wśród największych firm na świecie.

Jej CEO, Tim Cook, przemawiając na konferencji DealBook we wtorek, ujawnił, że posiada udziały w dwóch największych kryptowalutach – BTC i ETH. Zapytany, czy posiada jedno z dwóch, odpowiedział:

Tak. Myślę, że rozsądnie jest posiadać je jako część zdywersyfikowanego portfela. […] tak przy okazji, Nie udzielam nikomu porad inwestycyjnych,.

Najwyższy rangą członek zarządu dodał, że od jakiegoś czasu interesuje się kryptowalutami, a także prowadzi badania na ten temat.

Czy Apple zainwestuje w kryptowaluty fundusze korporacyjne?

Od jakiegoś czasu pojawiają się spekulacje dot. tego, czy Apple zaangażuje się w świat cyfrowych aktywów w taki czy inny sposób. Cook rozwiał te wątpliwości. Odrzucił bowiem możliwość zakupu kryptowalut z funduszy korporacyjnych firmy. Rozwiał również sugestie, że firma może zaakceptować kryptowalutę jako środek płatności.

Nie poszedłbym inwestować w kryptowaluty, nie dlatego, że nie zainwestowałbym własnych pieniędzy, ale dlatego, że nie sądzę, że ludzie kupują akcje Apple, aby uzyskać ekspozycję na kryptowaluty.

metave
reklama
reklama