CEO Apple potwierdza, że posiada Bitcoin lub Ethereum | Wiadomości | CrypS.

CEO Apple potwierdza, że posiada Bitcoin lub Ethereum

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
metave

Dyrektor generalny potentata technologicznego Apple, Tim Cook, ujawnił, że osobiście zainwestował w Bitcoina lub Ethereum.

Z obecną kapitalizacją rynkową wynoszącą około 2,476 biliona dolarów, Apple zajmuje drugie miejsce wśród największych firm na świecie.

Jej CEO, Tim Cook, przemawiając na konferencji DealBook we wtorek, ujawnił, że posiada udziały w dwóch największych kryptowalutach – BTC i ETH. Zapytany, czy posiada jedno z dwóch, odpowiedział:

Tak. Myślę, że rozsądnie jest posiadać je jako część zdywersyfikowanego portfela. […] tak przy okazji, Nie udzielam nikomu porad inwestycyjnych,.

Najwyższy rangą członek zarządu dodał, że od jakiegoś czasu interesuje się kryptowalutami, a także prowadzi badania na ten temat.

Czy Apple zainwestuje w kryptowaluty fundusze korporacyjne?

Od jakiegoś czasu pojawiają się spekulacje dot. tego, czy Apple zaangażuje się w świat cyfrowych aktywów w taki czy inny sposób. Cook rozwiał te wątpliwości. Odrzucił bowiem możliwość zakupu kryptowalut z funduszy korporacyjnych firmy. Rozwiał również sugestie, że firma może zaakceptować kryptowalutę jako środek płatności.

Nie poszedłbym inwestować w kryptowaluty, nie dlatego, że nie zainwestowałbym własnych pieniędzy, ale dlatego, że nie sądzę, że ludzie kupują akcje Apple, aby uzyskać ekspozycję na kryptowaluty.

metavereklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.