Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 10.06.21] | Wiadomości | CrypS.

Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 10.06.21]

Konrad Juszczyk
Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 10.06.21]
 • Duży spadek hash rate w chińskich kopalniach kryptowalutowych
  Część największych kopalni wydobywających bitcoiny, które obsługują chińskich klientów, odnotowała gwałtowny spadek hash rate. Dane z BTC.com pokazują, że główne kopalnie bitcoinów z siedzibą w Chinach, w szczególności AntPool, F2Pool, Poolin, BTC.com, odnotowały w ciągu ostatnich 24 godzin spadki hash rate od 11% do 30%.
 • Salwador zasili wydobycie BTC energią z wulkanu
  Prezydent Salwadoru Nayib Bukele ogłosił, że LaGeo SV, państwowa firma energetyczna zajmująca się geotermią, opracuje plan utworzenia obiektów geotermalnych do wydobywania bitcoina (BTC) w konsekwencji uczynienia kryptowaluty oficjalnie legalnym środkiem płatniczym.
 • Vitalik Buterin zarobił ponad 4 mln USD na DOGE
  Współzałożyciel Ethereum, Vitalik Buterin, zebrał ponad 4 miliony dolarów z inwestycji w Dogecoin (DOGE). W podcaście Lexa Friedmana ujawnił, że zainwestował 25,000 dolarów w kryptowalutę w 2016 roku.
 • Prezydent Iranu wzywa do szybkiego uregulowania branży kryptowalut
  Prezydent Iranu Hassan Rouhani, zabrał głos podczas rządowej Rady Gospodarczej, apelując o uchwalenie regulacji dla kryptowalut, tak szybko jak to tylko możliwe. Według głowy państwa prawodawstwo jest szczególnie ważne, ponieważ może ochronić obywateli przed nieuczciwymi firmami.
 • Chińskie serwisy internetowe usunęły z wyszukiwarki Binance, Huobi i OKEx
  Baidu i Weibo to główne serwisy internetowe w Chinach – i wygląda na to, że aktywnie cenzurują najczęściej używane giełdy kryptograficzne przez chińskich konsumentów.
 • Wikipedia wymienia Bitcoina jako walutę Salwadoru
  Salwador dopiero wczoraj zatwierdził BTC jako oficjalny prawny środek płatniczy, a Wikipedia już teraz wymienia go jako jedną z oficjalnych walut Salwadoru.
 • Nowy rekord sprzedaży CryptoPunk
  Luksusowy dom aukcyjny Sotheby’s wywołał falę w mediach społecznościowych w czwartek po sprzedaży jednego rzadkiego CryptoPunk za 11,8 mln USD.
Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 10.06.21]reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.