Chińskie serwisy internetowe usunęły z wyszukiwarki Binance, Huobi i OKEx | Wiadomości | CrypS.

Chińskie serwisy internetowe usunęły z wyszukiwarki Binance, Huobi i OKEx

Konrad Juszczyk
Chińskie serwisy internetowe usunęły z wyszukiwarki Binance, Huobi i OKEx

Baidu i Weibo to główne serwisy internetowe w Chinach – i wygląda na to, że aktywnie cenzurują najczęściej używane giełdy kryptograficzne przez chińskich konsumentów.

Cenzura na chińskich serwisach internetowych

Gdy wpiszesz nazwy takich giełd jak Binance, Huobi, czy OKEx w wyszukiwarki Baidu, Weibo, Zhihu lub Sogo w języku angielskim, lub chińskim, wyniki wyszukiwania nie będą wyświetlane. Brak wyników został zauważony na obu platformach w aplikacjach desktopowych i mobilnych. Jednocześnie wyświetli się informacja o braku słów kluczowych ze względu na obowiązujące prawo, przepisy i politykę rządu chińskiego.

Tak ostra cenzura ze strony popularnych serwisów internetowych rozpoczęła się po tym, jak lokalni regulatorzy zaczęli wywierać presję na kopanie i handel kryptowalutami. Konto Weibo, prezesa OKEx, Jaya Hao, jest nadal aktywne, jednak może się to zmienić w każdej chwili, ponieważ Weibo zablokowało w tym miesiącu około dwadzieścia kont kluczowych postaci z branży kryptowalut i zaczęło w tym roku masowo banować konta influencerów kryptograficznych. Warto dodać, że chińskie media państwowe poinformowały o tym, że handel kryptowalutami nie jest w Chinach zakazany, ale wzywa opinię publiczną do unikania walut cyfrowych ze względu na ich wysokie ryzyko.

Chińskie serwisy internetowe usunęły z wyszukiwarki Binance, Huobi i OKEx
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.