Salwador zasili wydobycie BTC energią z wulkanu | Wiadomości | CrypS.

Salwador zasili wydobycie BTC energią z wulkanu

Mariusz Przepiórka
Salwador zasili wydobycie BTC energią z wulkanu

Prezydent Salwadoru Nayib Bukele ogłosił, że LaGeo SV, państwowa firma energetyczna zajmująca się geotermią, opracuje plan utworzenia obiektów geotermalnych do wydobywania bitcoina (BTC) w konsekwencji uczynienia kryptowaluty oficjalnie legalnym środkiem płatniczym.

Właśnie poinstruowałem prezesa LaGeoSV (naszej państwowej geotermalnej firmy energetycznej), aby przedstawił plan udostępnienia obiektów do wydobywania Bitcoina z bardzo tanią, w 100% czystą, w 100% odnawialną, zeroemisyjną energią z naszych wulkanów – napisał Bukele na Twitterze dodając, że spodziewa się, iż przemysł kryptowalutowy będzie ewoluował szybko.

Ogłoszenie pojawiło się kilka godzin po tym, jak organ ustawodawczy Salwadoru zdecydowaną większością przyjął ustawę, która oficjalnie uznaje największą na świecie kryptowalutę za prawny środek płatniczy (obecnie Salwador korzysta z dolara amerykańskiego). Według doniesień medialnych, za ustawą bitcoinową głosowało 62 członków parlamentu, 19 było przeciwnych, a 3 wstrzymało się od głosu.

Prezydent kraju obiecuje tanią energię

Projekt ustawy, którą zaproponował sam prezydent, dotyka wielu obszarów związanych z wykorzystaniem kryptowalut. Akt prawny uznaje bitcoina za prawny środek płatniczy, usuwając wszystkie związane z nim podatki od zysków kapitałowych. Ponadto kraj będzie akceptował podatki w bitcoinie, a dolar amerykański będzie „walutą referencyjną” przy denominacji cen. Co więcej, ustawa upoważnia „każdą agencję gospodarczą” w kraju do akceptowania bitcoina jako środka płatniczego za towary i usługi.

Podczas wtorkowego spotkania zorganizowanego na Twitterze prezydent Bukele odmówił bezpośredniej odpowiedzi na pytanie o wydobywanie bitcoinów, ale wspomniał, że Salwador ma plany rozbudowy infrastruktury geotermalnej. „Chcemy promować parki przemysłowe, w których można założyć fabrykę i otrzymać tanią, czystą, odnawialną energię” – powiedział Bukele. Następnie podkreślił, że górnicy kryptowalutowi mogą znaleźć odpowiednie środowisko w tych powstających parkach technologicznych ze względu na tanią i czystą energię elektryczną.

Salwador zasili wydobycie BTC energią z wulkanureklama
reklama

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.