Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 09.02.21] | Wiadomości | CrypS.

Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 09.02.21]

Konrad Juszczyk
Podsumowanie dnia w branży kryptowalut 9 luty - cryps
  • Bitfinex spłacił całą pożyczkę zaciągniętą od Tethera

Giełda kryptowalut Bitfinex poinformowała o spłacie całości pożyczki zaciągniętej w 2018 roku od bliźniaczej spółki emitującej stablecoina Tether (USDT).

  • Fundusz Hedgingowy Billa Millera planuje zakupić BTC za 400 mln USD

Bill Miller, weteran zarządzający funduszami hedgingowymi, podwaja swoje inwestycje w Bitcoin, planując ekspozycję na BTC swojego flagowego funduszu, Miller Opportunity Trust, poprzez inwestycję w Greyscale Bitcoin Trust. Inwestycja ma wynieść do 15% czołowego funduszu hedgingowego Millera.

  • Reportaż Wyborczej o bitcoinie, czyli jak nie odrobić lekcji i dać się okraść

Reportaż Gazety Wyborczej zatytułowany „Bitcoin: wirtualny zysk, realne groźby. Jak znany reporter zainwestował w kryptowaluty” udowadnia, że nie należy pisać o rzeczach, o których nie ma się najmniejszego pojęcia.

  • XRP ryzykuje utratę statusu TOP5

XRP spadł z trzeciej pozycji po tym, jak Cardano (ADA) osiągnął nowe rekordy w kapitalizacji rynkowej w trwającym wstrząsie altcoinowym. XRP może wkrótce odejść z TOP5 najcenniejszych kryptowalut w przeszłość, ponieważ kapitalizacja Polkadot (DOT) jest bliska przekroczenia 21 miliardów dolarów.

  • Bitcoin na Twitterze pobija kolejne rekordy

Po informacjach opublikowanych przez prezesa Tesli Elona Muska popularność bitcoina w mediach społecznościowych pobija wszelkie rekordy.

  • Bitcoin cenniejszy niż Tesla i Facebook

Całkowita kapitalizacja rynkowa bitcoina wzrosła dziś w najlepszym momencie do poziomu 892 miliardów dolarów osiągając nowe ATH. Kapitalizacja rynkowa Tesli wynosi obecnie około 818 miliardów dolarów, a Facebooka 760 miliardów dolarów.

  • Blockfolio zostało zhackowane

Niektórzy użytkownicy Blockfolio otrzymali we wtorek szokujące wiadomości z aplikacji. Okazuje się, że hakerom udało się naruszyć kanał sygnałowy platformy.

  • Binance wycofuje pozew przeciwko Forbesowi

W listopadzie 2020 roku Binance złożył pozew przeciwko Forbesowi, ponieważ opublikowany artykuł ponoć zniesławił imię największej giełdy kryptowalutowej na świecie. Dziś jednak te zarzuty są już nieaktualne.

Podsumowanie dnia w branży kryptowalut 9 luty - cryps
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.