Binance wycofuje pozew przeciwko Forbesowi | Wiadomości | CrypS.

Binance wycofuje pozew przeciwko Forbesowi

Konrad Juszczyk
Binance wycofuje pozew przeciwko Forbesowi

W listopadzie 2020 roku Binance złożył pozew przeciwko Forbesowi, ponieważ opublikowany artykuł ponoć zniesławił imię największej giełdy kryptowalutowej na świecie. Dziś jednak te zarzuty są już nieaktualne.

Listopadowy pozew od Binance

Binance Holdings pozwało Forbes Media w listopadzie 2020 roku, za zniesławienie w związku z publikacją artykułu pod tytułem „Leaked ‚Tai Chi’ Document Reveals Binance’s Elaborate Scheme To Evade Bitcoin Regulators”, w którym zarzucono, że giełda celowo starała się uniknąć amerykańskich organów regulacyjnych. Według Forbesa dokument ten opisywał plan przelewania dochodów od amerykańskiego podmiotu z powrotem do Binance’a, jednocześnie izolując firmę od egzekwowania amerykańskiego prawa. Binance zażądał wtedy zarówno odszkodowań pieniężnych, jak i kar dla osób odpowiedzialnych za napisanie artykułu opublikowanego w październiku 2020 roku.

Sprawa ucichła

Zgodnie z oficjalnymi dokumentami sądowymi największa na świecie giełda kryptowalut, Binance, wycofała pozew o zniesławienie przeciwko wydawnictwu Forbes i jej dwóm dziennikarzom. Zawiadomienie dobrowolnego zwolnienia z pozwu zostało złożone w sądzie okręgowym w amerykańskim stanie New Jersey 4 lutego, kończąc oczekującą sprawę sądową przeciwko Forbes Media. Zgłoszenie nie zawiera jednak żadnego wyjaśnienia dotyczącego wycofania pozwu, tylko stwierdza: „Niniejszym powiadamiam o dobrowolnym zwolnieniu bez uszczerbku dla opisanego powyżej pozwu przeciwko pozwanym Forbes Media LLC, Michaelowi del Castillo i Jasonowi Brettowi”. Fakt, że giełda wycofała pozew “bez uszczerbku” oznacza, że ​​później może wnieść kolejną sprawę z tego samego powodu.

Ponoć artykuł wydany przez wydawnictwo Forbes, kosztował Binance miliony dolarów strat materialnych, zauważając wówczas: „Historia zawiera wiele fałszywych, wprowadzających w błąd i zniesławiających oświadczeń na temat Binance”. Rzecznik Binance powiedział, że ​​stanowisko firmy w sprawie roszczeń z artykułu pozostaje niezmienione, mimo wycofania pozwu.

W oświadczeniu Matthew Hutchison, dyrektor ds. Komunikacji w Forbes, powiedział: Jak powiedzieliśmy wtedy, tak powtarzamy teraz. W pełni popieramy nasze wyczerpujące raporty.

Tymczasowo cała sprawa ucichła, jednakże mimo wycofania pozwu, żadna ze stron nie uległa, a sprawa pozostaje nadal gorąca. Binance i Forbes z tego co wiadomo, nie poszły na ugodę, a twórcy artykułu, o który trwał spór, nie postanowili podzielić się swoją opinią na ten temat.

Binance wycofuje pozew przeciwko Forbesowireklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.