Bitcoin na Twitterze pobija kolejne rekordy | Wiadomości | CrypS.

Bitcoin na Twitterze pobija kolejne rekordy

Mariusz Przepiórka
Popularność bitcoina na Twitterze pobija kolejne rekordy

Po informacjach opublikowanych przez prezesa Tesli Elona Muska popularność bitcoina w mediach społecznościowych pobija wszelkie rekordy.

Rekordy na Twitterze

Joshua Frank, założyciel i prezes spółki dostarczającej dane kryptowalutowe The TIE, w rozmowie z Cointelegraph powiedział, że w ciągu 24 godzin bitcoin był bohaterem 143 tysięcy tweetów wysyłanych z kont, które nie są botami. Nowy rekord dobowy jest lepszy o około 3000 tweetów.

Poprzedni rekordowy wynik zanotowano 3 stycznia bieżącego roku. Obecny wzrost popularności bitcoina to efekt wpisu Elona Muska, który poinformował, że jego firma Tesla zamierza kupić znaczną sumę BTC oraz fakt, że wykonał gigantyczną transakcję lokując 1.5 mld USD w bitcoinach. W efekcie cena tej kryptowaluty poszybowała w górę do poziomu 47,500 USD. Taką cenę zanotowano we wtorek 9 lutego podczas rozpoczęcia giełdowych notowań w Azji.

Frank określił wzrost zaangażowania użytkowników mediów społecznościowych jako dowód wskazujący na dobre nastroje wśród detalicznych inwestorów.

Myślę, że zdecydowanie widać, że to detaliczni inwestorzy. Widzimy absolutnie ogromne skoki w zakresie aktywności na twitterze, aktywności handlowej i zmienności cen dla altcoinów, które pozostają poza sferą zainteresowania instytucji. Dzisiejszy ruch może być w całości zasługą Elona Muska, ale BTC przez cały rok był bardzo popularnym tematem w mediach społecznościowych – powiedział Frank.

Bitcoin przyćmił kontrakty terminowe na ETH

Wszystko wskazuje na to, że tweet Muska odciągnął uwagę kryptowalutowego Twittera od bardzo oczekiwanego wprowadzenia kontraktów terminowych na ETH przez giełdę CME.  Frank zauważył także, że popularność ETH na Twitterze spadła w ostatnim czasie o połowę. Przygotowania do uruchomienia kontraktów terminowych na ETH przez giełdę CME zawładnęły wyobraźnią zarówno inwestorów instytucjonalnych, jak i detalicznych, a produkty ETH stanowiły 80% ubiegłotygodniowego obrotu klientów instytucjonalnych. Aktualnie ceny ETH i BTC wykazują tendencję spadkową po osiągnięciu rekordowych poziomów. Łączna kapitalizacja rynku kryptowalut wynosi obecnie 1,4 bln USD.

Popularność bitcoina na Twitterze pobija kolejne rekordy
reklama
reklama