Bitcoin na Twitterze pobija kolejne rekordy | Wiadomości | CrypS.

Bitcoin na Twitterze pobija kolejne rekordy

Mariusz Przepiórka
Popularność bitcoina na Twitterze pobija kolejne rekordy

Po informacjach opublikowanych przez prezesa Tesli Elona Muska popularność bitcoina w mediach społecznościowych pobija wszelkie rekordy.

Rekordy na Twitterze

Joshua Frank, założyciel i prezes spółki dostarczającej dane kryptowalutowe The TIE, w rozmowie z Cointelegraph powiedział, że w ciągu 24 godzin bitcoin był bohaterem 143 tysięcy tweetów wysyłanych z kont, które nie są botami. Nowy rekord dobowy jest lepszy o około 3000 tweetów.

Poprzedni rekordowy wynik zanotowano 3 stycznia bieżącego roku. Obecny wzrost popularności bitcoina to efekt wpisu Elona Muska, który poinformował, że jego firma Tesla zamierza kupić znaczną sumę BTC oraz fakt, że wykonał gigantyczną transakcję lokując 1.5 mld USD w bitcoinach. W efekcie cena tej kryptowaluty poszybowała w górę do poziomu 47,500 USD. Taką cenę zanotowano we wtorek 9 lutego podczas rozpoczęcia giełdowych notowań w Azji.

Frank określił wzrost zaangażowania użytkowników mediów społecznościowych jako dowód wskazujący na dobre nastroje wśród detalicznych inwestorów.

Myślę, że zdecydowanie widać, że to detaliczni inwestorzy. Widzimy absolutnie ogromne skoki w zakresie aktywności na twitterze, aktywności handlowej i zmienności cen dla altcoinów, które pozostają poza sferą zainteresowania instytucji. Dzisiejszy ruch może być w całości zasługą Elona Muska, ale BTC przez cały rok był bardzo popularnym tematem w mediach społecznościowych – powiedział Frank.

Bitcoin przyćmił kontrakty terminowe na ETH

Wszystko wskazuje na to, że tweet Muska odciągnął uwagę kryptowalutowego Twittera od bardzo oczekiwanego wprowadzenia kontraktów terminowych na ETH przez giełdę CME.  Frank zauważył także, że popularność ETH na Twitterze spadła w ostatnim czasie o połowę. Przygotowania do uruchomienia kontraktów terminowych na ETH przez giełdę CME zawładnęły wyobraźnią zarówno inwestorów instytucjonalnych, jak i detalicznych, a produkty ETH stanowiły 80% ubiegłotygodniowego obrotu klientów instytucjonalnych. Aktualnie ceny ETH i BTC wykazują tendencję spadkową po osiągnięciu rekordowych poziomów. Łączna kapitalizacja rynku kryptowalut wynosi obecnie 1,4 bln USD.

Popularność bitcoina na Twitterze pobija kolejne rekordyreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.