Bitcoin cenniejszy niż Tesla i Facebook | Wiadomości | CrypS.

Bitcoin cenniejszy niż Tesla i Facebook

Konrad Juszczyk
Bitcoin cenniejszy niż Tesla i Facebook

Całkowita kapitalizacja rynkowa bitcoina wzrosła dziś w najlepszym momencie do poziomu 892 miliardów dolarów osiągając nowe ATH.

Wejście Muska na pokład BTC

Bitcoin będący najpopularniejszym na świecie aktywem kryptograficznym, jest teraz cenniejszy niż największy na świecie producent samochodów elektrycznych, jakim jest Tesla. Kapitalizacja rynkowa bitcoina przewyższyła również wartość giganta społecznościowego, którym jest Facebook. Całkowita kapitalizacja rynkowa BTC przekroczyła dziś 890 miliardów dolarów, po 20% skoku wywołanym inwestycją Tesli w kryptowalutę.

Kapitalizacja rynkowa bitcoina
Kapitalizacja rynkowa BTC

Kapitalizacja rynkowa Tesli wynosi obecnie około 818 miliardów dolarów, a same akcje tej firmy wzrosły 5-krotnie w ciągu ostatniego roku. Sam Facebook jest nieco mniejszy, jednak jego kapitalizacja również jest ogromna i wynosi 760 miliardów dolarów. Warto wspomnieć, że to właśnie ostatnie działania Muska przyczyniły się do masowego wzrostu bitcoina, ponieważ poza wielką inwestycją w kryptowalutę (150 mld USD), wyrażał on swoje poparcie do BTC na Twitterze (50 milionów obserwujących), oraz wspomniał, że Tesla planuje rozważyć BTC jako metodę płatności za swoje produkty.

Zmienność bitcoina

Zmienność BTC wróciła do poziomów z „czarnego czwartku”, gdzie kryptowaluta osiągnęła 46% wzrostu do nowego ATH 41,989 USD, po czym spadła o 32% do poziomu poniżej 29,000 USD. Mimo to bitcoin odnotował najmniejszy skok zmienności spośród największych aktywów kryptograficznych według kapitalizacji rynkowej. Polkadot (DOT) zakończył miesiąc z największą zmiennością 228%, następnie Cardano (ADA) z 183% i Ethereum (ETH) z 160%. W przeciwieństwie do BTC – ETH, DOT i ADA uniknęły poważnych korekt w styczniu.

Patrząc w przyszłość, Kraken przewiduje, że cena BTC będzie rosła przy zmniejszonej zmienności w lutym, jednak nie wszyscy są przekonani, że bitcoin będzie kontynuował swoją drogę na nowe szczyty. Słynny sceptyk kryptowalut, Peter Schiff, spekuluje, że wzrost BTC prawdopodobnie nie utrzyma się, a Bitcoin zwyczajnie pęknie, jak inne bańki.

Bitcoin cenniejszy niż Tesla i Facebook
reklama
reklama