Blockfolio zhackowane! Hakerzy wysyłają szokujące wiadomości do użytkowników | Wiadomości | CrypS.

Blockfolio zhackowane! Hakerzy wysyłają szokujące wiadomości do użytkowników

Zerelik Maciej
blockfolio

Niektórzy użytkownicy Blockfolio otrzymali we wtorek szokujące wiadomości z aplikacji. Okazuje się, że hakerom udało się naruszyć kanał sygnałowy platformy.

Hakerzy odpowiedzialni za naruszenie wysyłali rasistowskie i obraźliwe wiadomości, grożąc użytkownikom, że albo wypłacą swoje środki, albo ryzykują utratę depozytów. W odpowiedzi Blockfolio opublikowało tweeta, w którym przeprasza za incydent, zapewniając jednocześnie użytkowników, że ich środki są bezpieczne.

Według Blockfolio, naruszenie dotyczyło jedynie protokołów wysyłania sygnałów, a nie samego środowiska handlowego. Platforma obiecała przyznać wszystkim obecnym użytkownikom oraz nowym, którzy zarejestrują się w ciągu tego tygodnia 10 dolarów.

CEO FTX – Sam Bankman-Fried – również zareagował na ten incydent za pośrednictwem swojego konta na Twitterze. Bankman ogłosił, że firma dokona przeglądu bezpieczeństwa protokołów Blockfolio niezwiązanych z handlem. FTX nabył Blockfolio za 150 milionów dolarów w sierpniu 2020 roku. Według Bankman-Frieda:

„Żaden z członków zespołu Blockfolio nie chciał, aby tak się stało. Ale wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za nasz produkt i zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby to naprawić. Ja również będę dzisiaj przekazywać darowiznę na rzecz ACLU, podobnie jak wielu innych pracowników.”

Hack Blockfolio jest przykładem na to, że niedepozytowe platformy również mogą stać się celem hakerów. W ostatnich miesiącach giełdy kryptowalut i portfele doznały wielu naruszeń, w wyniku których wyciekły wrażliwe dane. W przypadku afery Ledgera, niektórzy użytkownicy otrzymali nawet groźby wyrządzenia krzywdy fizycznej. Wszystko przez wyciek ich numerów telefonów i adresów kontaktowych.

blockfolio
reklama
reklama