Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 08.10.21] | Wiadomości | CrypS.

Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 08.10.21]

Konrad Juszczyk
Najważniejsze newsy dnia z kryptowalut - 08.10.2021
 • Senator USA Cynthia Lummis zwiększa ekspozycję na BTC
  Cynthia Lummis, właśnie ujawniła spory zakup bitcoinów. Senator z Wyoming zapłaciła od 50,000 do 100,000 USD za inwestycję. Warto podkreślić, że kongresmenka była długoletnim bykiem kryptograficznym, kupując pierwszy BTC w 2013 roku za 330 USD za token.
 • Bloomberg atakuje emitenta stablecoinów USDT
  Bloomberg kontynuuje kampanię mającą na celu zdyskredytowanie Tethera, kolejnym artykułem kwestionującym rezerwy najpopularniejszego na świecie stablecoina.
 • Posiadacze kart Bakkt mogą wydawać BTC poprzez Google Pay
  Regulowana platforma handlu derywatami Bitcoin, Bakkt, zgodziła się z Google dodać wirtualną kartę debetową do systemu płatności internetowego giganta. Współpraca „rozszerzy zasięg i użyteczność zasobów cyfrowych, aby zaspokoić potrzeby milionów użytkowników”. Karta nadaje się do robienia zakupów w sklepach internetowych i offline z obsługą Google Pay. Podczas dokonywania płatności kryptowaluta jest konwertowana na fiat.
 • Prezes BitMEX: w 2022 roku pięć krajów może przyjąć BTC jako walutę
  Prezes giełdy kryptowalutowej BitMEX Alexander Hoptner we wpisie na blogu stwierdził, że wkrótce kolejne kraje podążą ścieżką Salwadoru i uznają bitcoina za prawny środek płatniczy. Według prognozy Hoptnera, pod koniec przyszłego roku pięć kolejnych krajów przyjmie największą kryptowalutę na świecie jako dopuszczalną w obrocie gospodarczym.
 • Binance zamiera otworzyć nowe biura w Irlandii
  Kryptowalutowa giełda Binance planuje otworzyć nowe biura firmy w Irlandii. Takie informacje ujawnił prezes Binance Changpeng Zhao, który udzielił wywiadu agencji Reutera.
 • Instytucje kupują Bitcoin zamiast złota, gdy inflacja rośnie
  Według JPMorgan, rajd w tym tygodniu był napędzany przez inwestorów instytucjonalnych zabezpieczających się przed inflacją za pomocą Bitcoina. Gwiazda Shark Tank, Kevin O’Leary, stwierdził na początku tego tygodnia, że ​​kryptowaluty stanowią obecnie większą alokację w jego portfelu, niż złoto, potwierdzając tą teorię. Z kolei raport JPMorgan z maja, stwierdził zupełnie co innego, mówiąc, że wielcy inwestorzy w tamtym czasie przestawiali się z cyfrowego złota na te tradycyjne.
Najważniejsze newsy dnia z kryptowalut - 08.10.2021
reklama
reklama