Bloomberg atakuje emitenta stablecoinów USDT | Wiadomości | CrypS.

Bloomberg atakuje emitenta stablecoinów USDT

Konrad Juszczyk
Tether zaczyna drukować USDT po 2-miesięcznej przerwie

Bloomberg kontynuuje kampanię mającą na celu zdyskredytowanie Tethera, kolejnym artykułem kwestionującym rezerwy najpopularniejszego na świecie stablecoina.

Bloomberg atakuje największego emitenta stablecoinów

W trakcie śledztwa w sprawie Tethera opublikowanego 7 października Zeke Faux z Bloomberga odkrył ponoć nowe informacje na temat aktywów wspierających stabilizację tokena USDT. W artykule zatytuowanym „Anyone Seen Tether’s Billions?” dziennikarz zarzuca Tetherowi, że gigant finansowy nie posiada wystarczających aktywów, aby poprzeć swojego stablecoina.

Tether Holdings nie ma wystarczających aktywów, aby utrzymać kurs wymiany 1 do 1, co oznacza, że ​​jej moneta jest zasadniczo oszustwem.– czytamy w artykule.

Bloomberg opublikował kolejny artykuł 8 października, podkreślając kluczowe punkty z poprzedniego. Raporty pojawiają się w momencie, gdy wiele osób spekuluje, czy drugi co do wielkości deweloper w Chinach, Evergrande Group wywiąże się z długów w wysokości 300 miliardów dolarów. Według Zeke’a Faux’a Tether zaprzeczył, jakoby przyczynił się do długu Evergrande, ale nie potwierdził, czy posiadał papiery komercyjne innych chińskich firm.

Co na to Tether?

Tether w oficjalnym oświadczeniu nazwał raport „nieudaną próbą” podważenia firmy na podstawie „insynuacji i dezinformacji”. Emitent stablecoina zakwestionował wiarygodność źródeł Bloomberga i nazwał artykuł próbą „zdyskredytowania Tethera”. Firma dodała, że USDT jest „w pełni zabezpieczony”, powołując się na kwartalne raporty z atestów.

Warto dodać jednak, że Tether jeszcze nie przedstawił pełnego audytu swoich rezerw. Według wniosku sądowego w maju, rezerwy USDT są silnie wspierane przez dolary amerykańskie, ale obejmują również ekwiwalenty gotówki, obligacje, pożyczki zabezpieczone, aktywa kryptograficzne i inne inwestycje.

Tether zaczyna drukować USDT po 2-miesięcznej przerwiereklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.