Prezes BitMEX: w 2022 roku pięć krajów może przyjąć BTC jako walutę | Wiadomości | CrypS.

Prezes BitMEX: w 2022 roku pięć krajów może przyjąć BTC jako walutę

Mariusz Przepiórka
bitmex logo

Prezes giełdy kryptowalutowej BitMEX Alexander Hoptner we wpisie na blogu stwierdził, że wkrótce kolejne kraje podążą ścieżką Salwadoru i uznają bitcoina za prawny środek płatniczy. Według prognozy Hoptnera, pod koniec przyszłego roku pięć kolejnych krajów przyjmie największą kryptowalutę na świecie jako dopuszczalną w obrocie gospodarczym.

Dyrektor generalny BitMEX podkreślił, że manewr Salwadoru, aby przyjąć BTC jako prawny środek płatniczy, powinien zasługiwać na pochwałę, a nie na drwiny. Podał również kilka powodów na poparcie swojej prognozy, dlaczego jeszcze pięć krajów przyjmie tę kryptowalutę.

Po pierwsze, wskazał na przekazy pieniężne: „Znaczenie tego czynnika jest nie do przecenienia dla wielu krajów rozwijających się, które eksportują przede wszystkim kapitał ludzki. Obywatele pracujący za granicą muszą wysyłać pieniądze do swoich rodzin w kraju, aby opłacić czynsz, posłać dzieci do szkoły i kupić artykuły spożywcze. Te pieniądze muszą w jakiś sposób znaleźć drogę do domu. Obecny system przekazów pieniężnych, prowadzony przez dostawców usług pieniężnych, takich jak Western Union, okrada ludzi, pobierając od nich średnio 10% opłaty za dostarczenie pieniędzy do domu w następnym dniu roboczym”.

BTC może rozwiązać problem inflacji

Hoptner wspomniał również, że inflacja jest kolejnym powodem, dla którego takie kraje mogłyby z łatwością przyjąć bitcoina, jednak nie sprecyzował, które konkretnie kraje ma na myśli. Uznał natomiast, że BTC może rozwiązać problemy z inflacją, z którą boryka się obecnie większość krajów rozwijających się. – Konsumenci w zaawansowanych gospodarkach mogą być lepiej przygotowani do przetrwania wstrząsów, jednak ludzie w krajach rozwijających się są bardziej narażeni na turbulencje, zwłaszcza gdy dotyczą one cen dóbr konsumpcyjnych i usług. Nawet jeśli rządy nie postępują tak, jak Salwador, ludzie sami szukają alternatywy dla tradycyjnych walut podczas kryzysów inflacyjnych – komentuje Hoptner.

Szef BitMEX zwrócił również uwagę na to, że bitcoin nie jest prostym środkiem płatniczym, ale „wydarzeniem kulturowym”. W jego opinii, jeśli polityka będzie odgrywać dużą rolę w przyjęciu bitcoina jako prawnego środka płatniczego, może się zdarzyć, że wszelkie niepowodzenia w fazie wdrażania mogą zaszkodzić szerszej adopcji kryptowalut.

bitmex logo
reklama
reklama