Binance zamierza otworzyć nowe biura w Irlandii | Wiadomości | CrypS.

Binance zamierza otworzyć nowe biura w Irlandii

Mariusz Przepiórka
Problemy Binance na Kajmanach i w Tajlandii

Kryptowalutowa giełda Binance planuje otworzyć nowe biura firmy w Irlandii. Takie informacje ujawnił prezes Binance Changpeng Zhao, który udzielił wywiadu agencji Reutera.

Changpeng Zhao sprecyzował swoje słowa, mówiąc, że z historycznego punktu widzenia giełda nie ma jednej głównej siedziby. To może odnosić się do oświadczeń złożonych przez Zhao w maju, w których twierdził, że pracownicy firmy nie pracują w jednej lokalizacji. Firma nie ma jednej siedziby, a jej nowa lokalizacja lub lokalizacje w Irlandii będą po prostu częścią większej sieci biur Binance.

Irlandzki portal informacyjny Independent.ie podał również, że 27 września giełda Binance zarejestrowała w Irlandii trzy spółki. Firmy te zostały zarejestrowane pod nazwami Binance (APAC) Holdings, Binance (Services) Holdings i Binance Technologies. Wcześniej firma zarejestrowała również Binance (Ireland) Holdings. Zarejestrowano trzy nazwy, jednak według informacji Independent.ie wszystkie spółki będą działać w tej samej lokalizacji – w biurze rachunkowym pod adresem zlokalizowanym w południowej części Dublina.

Binance traci część rynku w Azji

Wyzwania regulacyjne mogą być jednym z czynników, które zachęciły Binance do poszukiwania nowych jurysdykcji. Pomimo braku głównej siedziby, głównym rynkiem giełdy Binance są Chiny i Azja. Niedawno firma jednak straciła część rynku, ponieważ ogłosiła, że zablokuje klientów z Chin kontynentalnych i Singapuru w następstwie ograniczeń, które rząd chiński wprowadził pod koniec września.

Na początku tego roku, różne banki w Wielkiej Brytanii, w tym Barclay’s, HSBC i Santander zablokowały swoim klientom możliwość korzystania z giełdy. Nie jest jasne, dlaczego Binance wybrał Irlandię jako swój kolejny rynek docelowy. Niektóre źródła sugerują jednak, że w podjęciu decyzji mogły pomóc niskie stawki podatkowe i brak restrykcyjnych regulacji kryptowalutowych.

Problemy Binance na Kajmanach i w Tajlandii
reklama
reklama