Senator USA Cynthia Lummis zwiększa ekspozycję na BTC | Wiadomości | CrypS.

Senator USA Cynthia Lummis zwiększa ekspozycję na BTC

Konrad Juszczyk
Senator USA wzywa do przeniesienia części oszczędności emerytalnych do BTC

Cynthia Lummis, właśnie ujawniła spory zakup bitcoinów. Senator z Wyoming zapłaciła od 50,000 do 100,000 USD za inwestycję. Warto podkreślić, że kongresmenka była długoletnim bykiem kryptograficznym, kupując pierwszy BTC w 2013 roku za 330 USD za token.

Senator USA kupuje BTC

Zgodnie ze złożonym raportem republikańska senator kupiła 16 sierpnia cyfrowe złoto za od 50 001 do 100 000 USD. Zakup został ujawniony poza 45-dniowym terminem zgłaszania określonym w ustawie o stopach handlowych dotyczących wiedzy kongresowej (STOCK). Ustawa STOCK wymaga od członków Kongresu ujawnienia zakupu i sprzedaży poszczególnych akcji, obligacji i kontraktów terminowych na towary w ciągu 45 dni od transakcji. Lummis powiedziała CNBC, że opóźnienie w ujawnieniu było spowodowane „błędem zgłoszenia”.

Kiedy zdaliśmy sobie z tego sprawę, pracowaliśmy z komisją etyki, aby to naprawić. To był uczciwy błąd, a problem został rozwiązany bez kary. – powiedziała Lummis

W kwietniu tego roku Cynthia Lummis złożyła w Senacie formularz ujawniania informacji finansowych z całego roku, jednak nie uwzględniła tam bitcoina. Tydzień później senator złożyła poprawiony dokument, który ujawnił, że posiadała bitcoiny o wartości od 100 000 do 250 000 USD. Warto podkreślić, że senator obiecała przenieść dyskusję o bitcoinie na poziom krajowy, wzywając także do przeniesienia części oszczędności emerytalnych na cyfrowe złoto.

Senator USA wzywa do przeniesienia części oszczędności emerytalnych do BTC
reklama
reklama