Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 06.01] | Wiadomości | CrypS.

Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 06.01]

Konrad Juszczyk
Podsumowanie dnia w branży krypto
  • ABI uruchamia eksperymentalny projekt cyfrowego euro

Associazione Bancaria Italiana (ABI) uruchamia eksperymentalny projekt europejskiego CBDC, ze względu na brak decyzji Europejskiego Banku Centralnego (EBC) w tej sprawie.

Popularny dostawca portfeli i platforma handlu kryptowalutami Blockchain.com ogłosiła, że ​​wycofa XRP z giełdy i zawiesi handel w przyszłym tygodniu.

  • TVL w protokołach DeFi przekroczyło 20 mld USD

Protokoły zdecentralizowanych finansów (DeFi) wykorzystują aktywa kryptograficzne o wartości ponad 20 miliardów dolarów. To ponad 10-krotny wzrost od początku stycznia 2020 roku.

  • Trump zakazuje chińskich aplikacji płatniczych

Na zaledwie 2 tygodnie do końca urzędu prezydent Donald Trump wysłał nową ustawę dotyczące chińskich aplikacji płatniczych. Rozporządzenie uniemożliwia obywatelom Stanów Zjednoczonych lub osobom mieszkającym w USA korzystanie z 9 chińskich aplikacji płatniczych. Docelowe aplikacje to AliPay, CamScanner, QQ Wallet, SHAREit, Tencent QQ, VMate, WeChat Pay i WPS Office.

  • SkyBridge Capital uruchamia fundusz Bitcoin

Firma inwestycyjna SkyBridge Capital uruchomiła fundusz oparty na bitcoinach o wartości 310 milionów dolarów. Założyciel SkyBridge Capital, Anthony Scaramucci, wyraził opinię, że Bitcoin ma znaczący potencjał wzrostu i może konkurować ze złotem jako uznaną klasą aktywów.

  • Spada liczba wielorybów XRP

W obliczu pozwu amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd przeciwko Ripple’owi, gwałtownie spadła liczba wielorybich portfeli XRP.

  • Cena Bitcoina przekroczyła 35,000 dolarów

Kurs największych kryptowaluty po raz kolejny zaktualizował swoje historyczne maksimum. Cena BTC rano weszła na poziom powyżej 35,000 USD. W chwili pisania artykułu Bitcoin kosztuje 34,668 dolarów, a jego kapitalizacja wynosi 644,6 miliardów dolarów.

Podsumowanie dnia w branży krypto
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.