Spada liczba wielorybów XRP | Wiadomości | CrypS.

Spada liczba wielorybów XRP

Redakcja
transakcja na 40 milionów XRP do giełdy BitStamp

W obliczu pozwu amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd przeciwko Ripple’owi, gwałtownie spadła liczba wielorybich portfeli XRP.

Firma analityczna Coin Metrics oszacowała, że liczba adresów przechowujących co najmniej 1 milion XRP w okresie od 21 grudnia 2020 r. do 3 stycznia spadła z 1721 do 1567. Wygląda więc na to, że w wyniku niepewności wokół Ripple, grube ryby likwidują część swoich pozycji.

Wieloryby XRP likwidują część swoich udziałów

Jak pokazuje poniższy wykres, liczba wielorybów XRP od początku 2019 roku rosła stabilnie, aby odnotować gwałtowny spadek pod koniec grudnia. Adresy przechowujące co najmniej 1 milion XRP są na najniższym poziomie od października 2019 roku.

wieloryby xrp
Liczba wielorybów XRP od początku 2019 roku źródło: Coinmetrics

Posiadacze XRP zostali zaskoczeni oskarżeniami SEC. Komisja złożyła pozew przeciwko Ripple i jej założycielom o sprzedaż niezarejestrowanych papierów wartościowych wartych 1,3 mld dolarów. Sytuacja spowodowała, że fundusze oraz giełdy zaczęły dystansować się od projektu. To z kolei wywołało ponad 70-procentowy spadek ceny XRP.

We wtorek firma Grayscale Investments ogłosiła, całkowitą likwidację swoich udziałów XRP w Digital Large Cap Fund. Bitwise Asset Management usunął XRP ze swoich portfeli jeszcze przed Bożym Narodzeniem.

Ripple to jedyny projekt, który w ciągu ostatnich tygodni odnotował stratę. Według danych CoinMarketCap, każda moneta z top15 zaliczyła wzrosty.

Co więcej XRP jest coraz bliżej utraty pozycji na rzecz Litceoina (LTC). W trakcie ostatniego weekendu, chwilowo miała miejsce taka sytuacja. W momencie pisania tego artykułu kapitalizacja Ripple jest tylko o 900 mln wyższa od Litecoina.

transakcja na 40 milionów XRP do giełdy BitStampreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.