Spada liczba wielorybów XRP | Wiadomości | CrypS.

Spada liczba wielorybów XRP

Zerelik Maciej
transakcja na 40 milionów XRP do giełdy BitStamp

W obliczu pozwu amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd przeciwko Ripple’owi, gwałtownie spadła liczba wielorybich portfeli XRP.

Firma analityczna Coin Metrics oszacowała, że liczba adresów przechowujących co najmniej 1 milion XRP w okresie od 21 grudnia 2020 r. do 3 stycznia spadła z 1721 do 1567. Wygląda więc na to, że w wyniku niepewności wokół Ripple, grube ryby likwidują część swoich pozycji.

Wieloryby XRP likwidują część swoich udziałów

Jak pokazuje poniższy wykres, liczba wielorybów XRP od początku 2019 roku rosła stabilnie, aby odnotować gwałtowny spadek pod koniec grudnia. Adresy przechowujące co najmniej 1 milion XRP są na najniższym poziomie od października 2019 roku.

wieloryby xrp
Liczba wielorybów XRP od początku 2019 roku źródło: Coinmetrics

Posiadacze XRP zostali zaskoczeni oskarżeniami SEC. Komisja złożyła pozew przeciwko Ripple i jej założycielom o sprzedaż niezarejestrowanych papierów wartościowych wartych 1,3 mld dolarów. Sytuacja spowodowała, że fundusze oraz giełdy zaczęły dystansować się od projektu. To z kolei wywołało ponad 70-procentowy spadek ceny XRP.

We wtorek firma Grayscale Investments ogłosiła, całkowitą likwidację swoich udziałów XRP w Digital Large Cap Fund. Bitwise Asset Management usunął XRP ze swoich portfeli jeszcze przed Bożym Narodzeniem.

Ripple to jedyny projekt, który w ciągu ostatnich tygodni odnotował stratę. Według danych CoinMarketCap, każda moneta z top15 zaliczyła wzrosty.

Co więcej XRP jest coraz bliżej utraty pozycji na rzecz Litceoina (LTC). W trakcie ostatniego weekendu, chwilowo miała miejsce taka sytuacja. W momencie pisania tego artykułu kapitalizacja Ripple jest tylko o 900 mln wyższa od Litecoina.

transakcja na 40 milionów XRP do giełdy BitStamp
reklama
reklama