Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 02.12] | Wiadomości | CrypS.

Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 02.12]

Konrad Juszczyk
podsumowanie-dnia-krypto-02-grudzień-2020

Minimalny próg udziału w stakingu na giełdzie Binance wynosi 0,0001 ETH. Zakres rocznych zwrotów to 5-20%. Jest to świetna wiadomość dla osób nie mających 32 ETH do samodzielnego zabezpieczania sieci Ethereum 2.0.

  • Libra to teraz Diem

Przygotowywany stablecoin od Facebooka zmienia nazwę z Libra na Diem (łac. „dzień”). Organizacja zapowiada również, że prawdopodobne wejście waluty na rynek odbędzie się w roku 2021.

  • Gwałtowny wzrost obrotów Ripple o 1151%

XRP odnotował wzrost wolumenu obrotu (MoM) na eToro o 1,151% w ujęciu miesięcznym, ponieważ jego cena wzrosła w zeszłym miesiącu prawie trzykrotnie. Stało się to tuż po tym, gdy cena XRP wzrosła do 0,92 USD na Coinbase w szczytowym momencie miesiąca i zamknęła miesiąc ze wzrostem o 283% na poziomie około 0,61 USD.

  • Podatki od krypto w Korei Południowej opóźnione do 2022 roku

Krajowy organ ustawodawczy stwierdził, że potrzeba więcej czasu na zbudowanie odpowiedniej infrastruktury podatkowej. Parlament Korei Południowej oficjalnie odroczył ustawę posłów prywatnych, która zacznie opodatkowywać zyski z kryptowalut od stycznia 2022 roku.

  • Ekstradycja założyciela AirBit z panamy do USA

Amerykański Departament Sprawiedliwości (DoJ) przeprowadził ekstradycję głównego członka kryptowalutowego scamu z Panamy do Stanów Zjednoczonych.

  • Oszuści z PlusToken spędzą w więzieniu do 11 lat

Według postu South China Morning z dnia 1 grudnia, główni członkowie projektu PlusToken zostali skazani przez chiński sąd nawet ma 11 lat pozbawienia wolności. Podejrzani zostali uznani za winnych oszukania inwestorów na 2.25 mld dolarów.

  • Cyfrowa hrywna coraz bliżej

Prezes Narodowego Banku Ukrainy (NBU), Kirill Shevchenko oświadczył, że badają możliwości wydania cyfrowego ekwiwalentu ukraińskiej waluty.

  • Depozyty bankowe z Binance w EUR i GBP bez opłat

Spółka wprowadziła zerowe opłaty za wszystkie depozyty bankowe dokonywane za pośrednictwem Single Euro Payments Area (SEPA) dla EUR i Faster Payments (FPS) dla GBP. Użytkownicy platformy Binance mogą korzystać z promocji do godziny 0:00 (UTC) do dnia 31 grudnia 2020.

  • Coinbase twierdzi, że to on stał za inwestycją MicroStrategy w BTC

Coinbase ogłosił we wtorek, że służył jako główny partner usług wykonawczych przy zakupie bitcoinów przez MicroStrategy. Zakup trwał kilka dni i został przeprowadzony przy użyciu ludzi i algorytmów w celu ograniczenia wpływu na rynek. Transakcja wyniosła 425 milionów dolarów. Realizacja zamówienia przełożyła się na oszczędności w wysokości ok. 4,25 mln USD.

podsumowanie-dnia-krypto-02-grudzień-2020
reklama
reklama