Po zrzucie tego tokena jego kurs skoczył o ponad 110%, a wolumen obrotu osiągnął 1,3 mld USD w dobę! | Wiadomości | CrypS.

Po zrzucie tego tokena jego kurs skoczył o ponad 110%, a wolumen obrotu osiągnął 1,3 mld USD w dobę!

Jito token

Oparty na blockchainie Solana protokół liquid stakingu –  Jito – przeprowadził wczoraj airdrop swojego tokena zarządzania dla członków społeczności. Jak widać, popyt na to aktywo jest solidny, bowiem jego dobowy wolumen na giełdach przekroczył poziom 1 miliarda dolarów, a kurs momentalnie skoczył do góry. 


Wczoraj, tj. czwartek 7 grudnia, projekt płynnego stakingu Jito przeprowadził zrzut 90 milionów sztuk tokena zarządzania o nazwie JTO. Dodatkowe 10 milionów tokenów trafiło do walidatorów. Ta ilość łącznie daje 10% całkowitej podaże tego aktywa. Jak widać po danych on-chain, popyt na niego jest niesamowicie wysoki.

Inwestorzy rzucili na token do stakingu na Solanie

Ekosystem Solany przechodzi od wczoraj swego rodzaju zatrzęsienie. Uruchomiony niedawno protokół do płynnego stakingu przeprowadził airdrop tokena zarządzania dla społeczności jego zdecentralizowanej organizacji autonomicznej (DAO).

Zazwyczaj jest tak, że zrzuty rynkowe prowadzą do korekty danego aktywa, a w tym przypadku mamy do czynienia z dynamicznym wzrostem jego ceny. Co więcej, czas na odebranie JTO to aż 18 miesięcy, to jest niezwykle długim okresem jak na tego typu inicjatywy. Przeważnie jest to przedział między 30 a 90 dni.

Ta strategia przez twórców Jito jest także ciekawa ze względu na to, że nie faworyzowała nikogo z użytkowników, a nagradzani airdropem byli ci inwestorzy, którzy jako pierwsi zasilili płynności tego protokołu.

Do wczorajszego kwalifikowało się aż 9800 adresów. Takie sytuacje stanowią atrakcyjną zachętę dla członków kryptowalutowej społeczności, by stake’ować swoje cyfrowe aktywa za pośrednictwem danych protokołów, co tylko umacnia działanie sieci.

W ramach tego zrzutu od Jito zgłoszono 9 852 adresów o wartości od 9,8 tys. do 208 tys. dolarów. Wszystko, co trzeba było zrobić, aby zakwalifikować się do poziomu 1, to obstawiać min. 40 USD, a kilka miesięcy później odjeść z kwotą 9882 USD

– komentuje analityk serwisu Blockcworks, Dan Smith.

Protół Jito skupia się na budowaniu infrastruktury, która ma na celu zmniejszenie wpływu działania botów MEV na podstawy działania tego ekosystemu. Jego twórcy twierdzą, że walidatorzy sieci JitoMEV zarządzają 40% aktywami, jakie są zablokowane na Solanie.

Jak wynika z danych od platformy DefiLiama, całkowita wartość zablokowana (TVL) tego protokołu znajduje się na poziomie 465,4 mln dolarów.

Kurs JTO rośnie

W momencie przeprowadzania wczorajszego airdropu wartość rynkowa JTO wynosiła niespełna 2 dolary. Teraz jego kurs utrzymuje się na poziomie 3,49 dolara, aczkolwiek w ciągu ostatniej dobry zdążył on dobić do poziomu 3,67 dolara, co stanowi jego aktualne ATH.

Jito token



reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.