Pastor w USA wyłudził miliony dolarów w ramach piramidy finansowej na kryptowaluty | Wiadomości | CrypS.

Pastor w USA wyłudził miliony dolarów w ramach piramidy finansowej na kryptowaluty

Ksiądz oszukał wiernych na kryptowaluty

Na świecie są różni duchowni. Jedni wtrącają do swoich kazań kwestie związane z polityką, drudzy skupiają się na globalnych kryzysach, a jeszcze inni zachęcają swoich wiernych do uczestnictwa w programach inwestycyjnych dot. rynku kryptowalut. Jednakże ten “sługa boży” okazał się być zwykłym oszustem, a nie doradcą majątkowym. Teraz będzie musiał tłumaczyć się przed sądem, bowiem jego sprawą zajęła się amerykańska Komisja ds. Obrotu Kontraktami Terminowymi na Towary (CFTC).


  • Pewien pastor działający w miejscowości Pasco w stanie Waszyngton wyłudził od wiernych blisko 6 milionów dolarów.
  • Duchowny współpracował z firmami stojącymi za piramidą finansową dot. kryptowalut.
  • Rekomendowana przez niego platforma inwestycyjna tak naprawdę nigdy nie powstała.

CFTC pozwało pastora, który wyłudził miliony w ramach piramidy finansowej

Bycie osobą duchowną wiąże się z wykonywaniem zawodu zaufania społecznego.

Jednakże wielu reprezentantów tej profesji nadużywa swojego autorytetu wśród osób słuchających ich kazań głoszonych z ambony, aby wzbogacić się kosztem ich straty.

W USA przykładem tego typu działań okazał się Francier Obando Pinillo, pastor z Pasco w stanie Waszyngton. Człowiek ten współpracował z firmą Solanofi, która stała za fałszywą platformą inwestycyjną rzekomo z rynku kryptowalut.

Prawda jednak jest taka, że od początku była to piramida finansowa, która pochłonęła miliony dolarów od osób namówionych na udział w programie oferującym miesięczne zwroty do 34,9%.

Ów pastor miał prezentować wiernym pulpit nawigacyjny tej platformy, zawierający fałszywe salda kont i zyski, co miało uśpić ich czujność oraz rozwiać wszelkie wątpliwości.

Ponadto duchowny był na tyle wyrachowany w swoich działaniach, że zachęcał również do tego, aby wciągać do programu swoich przyjaciół i rodziny. Pinillo miał oferować 15% prowizji za zwerbowanie każdego nowego uczestnika.

Do sprawy jednak włączyła się niedawno amerykańska Komisja ds. Obrotu Kontraktami Terminowymi na Towary (CFTC), po tym jak wyszło na jaw, że system od Solanfi tak naprawdę nigdy nie działał.

W międzyczasie jednak Pinillo zdołał wciągnąć w szeregi ofiar tej piramidy ponad 1500 osób, od których wyłudził około 6 milionów dolarów.

Oszust wykorzystał środki od nowych uczestników, aby początkowo wypłacać zyski tym osobom, które wcześniej przekazały mu swój kapitał, aby zachować pozory, że wszystko działa jak należy.

Jest to klasyczny przykład działania Schematu Ponziego, czyli piramidy finansowej.

Ksiądz oszukał wiernych na kryptowaluty

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.