Oto sposób, by doprowadzić kurs bitcoina do 150 000 USD przed końcem roku | Wiadomości | CrypS.

Oto sposób, by doprowadzić kurs bitcoina do 150 000 USD przed końcem roku

Jacek Walewski

Analityk Standard Chartered Bank i szef badań nad cyfrowymi aktywami – Geoff Kendrick – jest dużym optymistą. Przynajmniej w kwestii bitcoina. Uważa, że kryptowaluta będzie w tym roku mocno drożała.


  • Geoff Kendrick uważa, że przed nami kolejna fala wzrostów BTC,
  • Jego zdaniem wzrosty ceny kryptowaluty są uzależnione od napływu kapitału do ETF-ów,
  • Jego zdaniem za 1 BTC będziemy w przyszłym roku płacili 200 000 USD.

Kurs bitcoina pójdzie w górę!

W czasie wywiadu dla BNN Bloomberg Kendrick został zapytany o jego prognozę dot. ceny BTC. Uważa, że w tym roku kryptowaluta może zdrożeć do aż 150 000 USD.

Nim przejdziemy dalej, zobaczmy na suche dane. W ostatnim czasie kurs bitcoina spadł z nieco ponad 71 000 USD do 65 000 USD, a następnie w ciągu jednego dnia do 61 000 USD. Wszystko działo się w okolicznościach, które powinny raczej pompować wycenę kryptowaluty.

Po pierwsze, wielkimi krokami zbliżał się halving. Do tego w tle było zagrożenie wybuchem wojny na Bliskim Wschodzie. Jeżeli uznamy, że BTC to safe haven, kurs powinien w takich warunkach rosnąć.

Kendrick wskazuje jednak na jasną stronę całego zamieszania. Likwidacje pozycji od ponad 3 000 traderów osiągnęły poziom aż 1,8 miliarda USD. 13 kwietnia miała miejsce najwyższa dzienna likwidacja pozycji od października 2023 r.

Zdaniem analityka wszystko powyższe otworzyło drogę rynkowi kryptowalut do wzrostów.

ETF-y zrobią swoje

To jednak nie wszystko. Do tego dochodzi napływ kapitału do ETF-ów w USA. To też będzie podnosić kurs BTC, bowiem doprowadzi do szoku podażowego na giełdach. Na tych ostatnich po prostu zabraknie w pewnym momencie coinów.

Analityk Standard Chartered spodziewa się w ciągu najbliższych 18 miesięcy napływu kapitału w wysokości 50–100 miliardów USD. Kwota ta ma zasilić ETF-y w USA. Pamiętajmy, że w tle za moment wystartują już też fundusze w Hongkongu.

Podsumowując, wszystko to doprowadzi do skoku ceny BTC do poziomu 150 000 USD do końca 2024 r. i 200 000 USD w 2025 r.

Już wcześniej Standard Chartered przewidywał, że BTC może osiągnąć cenę 250 000 USD w 2025 r. Warunkował to napływami kapitału ETF-ów.
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.