Bitcoin w końcu zachowuje się jak safe haven. Po ataku Izraela na Iran cena rośnie! | Wiadomości | CrypS.

Bitcoin w końcu zachowuje się jak safe haven. Po ataku Izraela na Iran cena rośnie!

Jacek Walewski
Wojna w Izraelu Bitcoin [BTC]

W miniony weekend wszyscy fani bitcoina poczuli zawód. Izrael zaatakował Iran. Kryptowaluta nie zachowała się wtedy jak safe heaven. Co innego dziś rano.


  • Nad ranem Izrael zaatakował Iran. To odwet za sobotni atak Teheranu.
  • W odpowiedzi kurs bitcoina wystrzelił.

Izrael prze do wojny?

Na Bliskim Wschodzie nadal jest gorąco. Najpierw doszło do zamachu w Syrii, w wyniku którego zginęło m.in. dwóch wysokich rangą wojskowych z Iranu. W odpowiedzi w sobotę Teheran zaatakował dronami i rakietami Izrael, który był odpowiedzialny za wspomniany zamach.

Na kolejny krok czekaliśmy do piątkowego poranka. Iran zaatakował Izrael. W lotnisko w Isafahan uderzyły rakiety i drony bojowe.

Czy grozi nam dalsza eskalacja? Nie wiadomo. Stany Zjednoczone już kilka dni temu przekazały, że nie pomogą swojemu sojusznikowi – Izraelowi – w wojnie napastniczej. To z pewnością zahamowało zbrojne popędy Tel Awiwu.

Dalszy rozwój sytuacji ma spore znaczenie dla sytuacji na całym świecie. Jeżeli Iran odpowie w końcu pełnoskalową wojną, USA mogą jednak zdecydować się na pomoc Izraelowi. To zaś będzie oznaczało zmniejszenie pomocy dla Ukrainy. Rozwiąże to ręce Rosji, a może nawet Chinom, które od lat ostrzą sobie zęby na Tajwan.

Złoto rośnie, ale słabo. Bitcoin wystrzelił

Zejdźmy jednak z poletka geopolityki na rynki. Jak na ostatnie doniesienia zareagowało złoto i srebro? Fani metali szlachetnych mogą chyba poczuć rozczarowanie.

Złoto najpierw mocno wzrosło, przebiło znów poziom 2400 USD, ale równie szybko znów spadło poniżej tego pułapu. Dziś za jedną uncję płaci się 2398 USD.

Srebro zachowało się podobnie: najpierw mocny wystrzał do okolic 29 USD, a następnie korekta. Dziś jedna uncja kosztuje 28,5 USD.

Bitcoin na tym tle wypadł bardzo dobrze. 1 BTC kosztuje obecnie ok. 64 500USD, co oznacza wzrost w skali doby o 5,6% (dane Coinmarketcap). Odrabiana jest też tygodniowa strata. Dziś wynosi ona już jedynie 8,6%.

Ether także notuje wzrost. Dziś 1 ETH kosztuje 3082 USD, co oznacza wzrost kursu o 3,76% w skali doby. W ciągu tygodnia cena spadła o 12%.

Wojna w Izraelureklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.